Jak sledovat filmy z počítače v televizi

Sledování filmů nebo domácích videí na monitoru počítače je velmi nepohodlné.Mnoho uživatelů se proto zajímá, jak sledovat filmy z počítače v televizi.Tento problém lze vyřešit několika způsoby.V tomto článku budeme zvažovat řadu nejjednodušších a nejspolehlivějších možností.

HDMI

Všechny moderní televizory podporují připojení HDMI.Notebook nebo počítač můžete připojit k televizoru pomocí kabelu HDMI a sledovat filmy z počítače na televizoru.

HDMI kabel

Tato metoda je velmi jednoduchá.Musíte pouze propojit počítač a televizor pomocí kabelu HDMI.Poté musíte na televizoru přepnout zdroj signálu.Za tuto funkci je zpravidla odpovědné tlačítko „Zdroj“ na dálkovém ovladači.Klikněte na toto tlačítko a v seznamu vyberte HDMI.

Takové řešení má však řadu nevýhod.Nejprve musí být váš počítač vybaven výstupem HDMI.Pokud takový výstup neexistuje, můžete použít adaptér z výstupu DVI na HDMI.V tomto případě však nebude na kabelu HDMI slyšet žádný zvuk.

Kromě toho by měl být počítač umístěn v dosahu kabelu, což není vždy možné.

Network Media Player

Network Media Player HD Media Player ) je zařízení, které se připojuje k televizoru pomocí kabelu HDMI,a k počítači pomocí síťového připojení (bezdrátové Wi-Fi nebo Ethernet).Přehrávač síťových médií umožňuje snadno sledovat filmy z počítače v televizoru.

Síťový přehrávač médií

K tomu stačí otevřít přístup ke složce s videem a zahájit přehrávání na přehrávači médií.Přehrávače síťových médií vám umožňují přehrávat videa ve všech oblíbených formátech.Nemusíte se proto obávat, že se vaše video nebude přehrávat.

Hlavní nevýhodou této metody je potřeba připojit přehrávač médií k místní síti.

Vestavěný přehrávač médií

Stále více moderních televizí je vybaveno vestavěnými přehrávači médií.Tyto přehrávače médií jsou vybaveny portem USB nebo dokonce síťovým vstupem.

Použití vestavěného přehrávače médií má výhody i nevýhody.Mezi výhody vestavěných přehrávačů patří nedostatek dálkových ovladačů a snadné použití.Na druhé straně vestavěné přehrávače nepodporují všechny formáty videa a často se s velkými videosoubory nezabývají.