Jak sledovat FPS ve hře

Potřeba vidět FPS ve hře vzniká v různých situacích.Například informace o FPS mohou být potřebné pro nalezení optimálního nastavení pro novou hru nebo pro porovnání fungování dvou různých grafických karet.Chcete-li tento problém vyřešit, budete potřebovat speciální program.V tomto článku se budeme zabývat 3 nejoblíbenějšími programy, se kterými se můžete ve hře naučit FPS.

Fraps - nejjednoduššízpůsob, jak zjistit FPS

Snad nejjednodušším způsobem, jak zjistit, který FPS je ve hře, je použít program Fraps.Tento program je určen k pořizování snímků obrazovky a nahrávání videa během hry.Ale kromě svého hlavního účelu má i sekundární funkce.Například zobrazení počitadla snímků na obrazovce počítače během běhu celoobrazovkového programu nebo počítačové hry.To je tato funkce, která vám umožní zjistit, kolik FPS hra s vaším hardwarem produkuje.

Hlavní výhodou Fraps oproti jiným programům pro prohlížení FPS je snadné použití.Abyste mohli sledovat FPS ve hře, stačí spustit Fraps a pak samotnou hru.Poté se v levém horním rohu obrazovky objeví počítadlo snímků.Pokud čítač rámců neexistuje, podívejte se na nastavení Fraps na záložce „FPS“, tam by měl být vybrán úhelčítač displeje.

Pokud jde o nedostatky, Fraps má velmi málo nastavení a neposkytuje žádné další údaje o systému nebo hře.Navíc na některých moderních hrách nemusí Fraps vůbec fungovat.

Fraps je placený program, ale pro zobrazení FPS ho nemusíte kupovat, stačí zkušební verze.Program si můžete stáhnout z oficiálních stránek.

MSI Afterburner je výkonný program pro přetaktování grafické karty a sledování FPS

MSI Afterburner je program pro přetaktování grafické karty.S ním můžete zvýšit taktovací frekvenci grafického čipu a paměti a také zvýšit napětí na grafickém čipu.Ale kromě toho s pomocí MSI Afterburner můžete sledovat velké množství různých počítačových parametrů hned v průběhu hry.Mimo jiné můžete sledovat FPS.

Hlavní výhodou MSI Afterburner jsou jeho různé vlastnosti.Abychom však mohli tyto funkce využít, budete muset s nastavením trochu pohrávat.V nastavení programu přejděte na záložku „Monitorování“, vyberte parametr pro monitorování tam a aktivujte funkci „Zobrazit v zobrazení na překryvné obrazovce“.Tuto operaci je nutné opakovat pro všechny parametry, které chcete během hry sledovat, a poté musíte uložit nastavení pomocí tlačítka „OK“.Po uložení nastavení můžete spustit hru a sledovat FPS.

Nevýhodou MSI Afterburner je jeho matoucí nastavení, kterému lze rozumětnení snadné.Na druhé straně je program MSI Afterburner zcela zdarma a můžete si jej stáhnout na oficiálních webových stránkách.

FPS monitor je profesionální řešení pro prohlížení FPS

FPS Monitor je program, který byl vytvořen speciálně pro prohlížení FPS ve hrách.To vám umožní sledovat a zobrazit FPS, stejně jako mnoho dalších parametrů počítače.Například pomocí programu FPS Monitor můžete také sledovat zatížení procesoru a grafické karty, taktovací rychlosti procesoru a grafické karty, zatížení paměti RAM a mnohem více.

Hlavní výhodou programu FPS Monitor je jeho úzká specializace a velký počet nastavení, z nichž některá nejsou v jiných podobných programech.Například FPS Monitor umožňuje ručně nastavit místo, kde se budou informace zobrazovat na obrazovce.

Nevýhodou programu FPS Monitor je, že tento program je placen.Můžete použít zkušební verzi, ale možnosti programu budou omezené a na obrazovce se zobrazí zpráva, že se jedná o ukázkovou verzi.Program si můžete stáhnout na oficiálních webových stránkách.