Jak snížit hlavní panel dolů na plochu

Hlavní panel funguje jako hlavní panel v operačním systému Windows.Zde se zobrazují spuštěné programy, hodiny a tlačítko Start.

Ve výchozím nastavení je tento panel umístěn ve spodní části plochy.V důsledku softwarové chyby nebo nepozornosti uživatele se však hlavní panel může přesunout na jiné místo.Například na horní plochu nebo na boční hranu.Pro většinu uživatelů není toto neobvyklé rozvržení panelu pohodlné.Proto se ptají, jak snížit hlavní panel dolů na plochu.

Spusťte hlavní panel dolů pomocí myši

Snad nejjednodušším způsobem, jak snížit hlavní panel dolů na plochu, je použití myši.Chcete-li použít tuto metodu, musíte nejprve zkontrolovat, zda je hlavní panel pevný nebo ne.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na hlavní panel a podívejte se na položku „ Zamkněte hlavní panel “.Pokud se vedle ní nachází značka, znamená to, že je ukotven hlavní panel.Chcete-li jej uvolnit, klikněte na položku nabídky „Dock Taskbar“ a zrušte zaškrtnutí.

Poté, co je hlavní panel odpojen, lze jej pomocí myši spustit dolů na plochu.Stačí kliknout levým tlačítkem myši na prázdné místo v paneluúkoly a bez uvolnění tlačítka myši přesuňte panel úloh dolů na plochu.

Jakmile panel klesne na své obvyklé místo ve spodní části obrazovky, je třeba jej opravit.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte položku nabídky „Zamknout hlavní panel“.

Vynecháme panel úloh pomocí nastavení

. Můžete také snížit panel úloh dolů na plochu pomocí nastavení.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na hlavním panelu av nabídce, která se otevře, vyberte položku „Vlastnosti“.

Otevře se okno s nastavením na hlavním panelu a tlačítkem Start.Zde na kartě „Panel úloh“ můžete zvolit místo, kde má být panel úloh umístěn.Chcete-li panel úloh snížit na plochu, vyberte možnost „zdola“ a uložte nastavení pomocí tlačítka „Ok“.

Upozorňujeme, že za účelem změny umístění hlavního panelu pomocí nastavení není nutné jej odemykat.

Řešení dalších problémů na hlavním panelu

Kromě výše uvedeného se na hlavním panelu vyskytují i ​​jiné problémy.Nejběžnější z nich budeme zvažovat níže.

  • Hlavní panel zmizí a objeví se .Pokud váš hlavní panel poté zmizí, pak se objeví, pak máte pravděpodobně možnost „Automaticky skrýt hlavní panel“.Tuto funkci můžete zakázat v nastavení hlavního panelu.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na hlavním panelu, vyberte "Vlastnosti" a na kartě "Hlavní panel" deaktivujte funkci"Automaticky skrýt hlavní panel."
  • Hlavní panel je příliš velký .Dalším problémem na hlavním panelu je jeho nadměrná velikost.Chcete-li tento problém vyřešit, musíte odpojit hlavní panel, přesunout kurzor myši na okraj hlavního panelu a zatáhnout směrem k okraji obrazovky.Pokud pomocí této metody nemůžete snížit šířku hlavního panelu, otevřete jeho vlastnosti a aktivujte funkci „Použít malá tlačítka na hlavním panelu.