Jak snížit hluk počítače

Jak snížit hluk počítače?Podobná otázka vyvolává mnoho.Dříve či později začne hluk počítače rušit a rušit práci.Pokud prostě nemusíte takový případ snášet, je velmi snadné snížit hluk počítače.

Příčiny šumu

Počítač je hlučný kvůli rotujícím ventilátorům, které chladí součásti počítače, jakož i pevným diskům, které jsouprovozní hodiny vytvářejí vibrace a hluk.Většinu hluku však vytvářejí fanoušci.Typický počítač může mít 2 až 6 fanoušků nebo i více.

Snižování šumu počítače

Aby bylo možné výrazně snížit hluk počítače, postačují i ​​základní znalosti počítačového zařízení.Jak tedy snížit hluk počítače?

Vyčistěte počítač od prachu

První věcí, kterou musíte udělat, je vyčistit počítač od prachu.Hromadění prachu na ventilátorech a radiátorech výrazně snižuje účinnost chlazení počítače.A ve zvláště pokročilých případech může prach také vést ke zvýšení hluku.Po vyčištění systémové jednotky můžete pokračovat s činnostmi, které významně sníží hluk počítače.

Odpojte další ventilátory na krytu systémové jednotky.

Nejprve musíte věnovat pozornost dalším fanouškům.Mohou být umístěny nazadní, boční nebo dokonce přední stěna systémové jednotky.Na rozdíl od ventilátorů na napájecí jednotce, procesoru a grafické kartě jsou tyto ventilátory určeny pro obecné chlazení systémové jednotky.Pokud je tedy teplota součástí vašeho počítače v rámci normálních limitů a nepoužíváte velké množství součástí, můžete tyto ventilátory bezpečně vypnout.

Snižte rychlost ventilátoru na procesoru.

Snížení rychlosti ventilátoru v procesoru významně sníží šum počítače.Navíc je to velmi jednoduché.K tomu stačí najít odpovídající funkci v BIOS.

Nainstalujte grafickou kartu s pasivním chlazením.

Pokud nejste hráč a nepotřebujete výkonnou grafickou kartu, můžete grafickou kartu bez fanoušků velmi dobře nainstalovat.Taková grafická karta je chlazena pouze radiátorem a vytváří další šum.

Nainstalujte pevné disky do pozice 5-palcové jednotky

Chcete-li nainstalovat pevné disky s úhlopříčkou 5 palců, můžete použít speciální krabice ke snížení vibrací.Pevný disk může být také zavěšen v 5-palcové pozici pomocí gumových pásků nebo jiných elastických materiálů.Současně je třeba dbát na to, aby pevné disky neměly rády pády, takže návrh zavěšení musí být spolehlivý.

Doufám, že tento článek vám pomůže zjistit, jak snížit hluk počítače.Po aplikaci výše uvedených doporučení je samozřejmě nutné pravidelnězkontrolovat teplotu procesoru a dalších počítačových komponent pomocí specializovaných programů.Jedním z nejvýkonnějších programů tohoto typu je HWMonitor.Je také nutné častěji čistit prach.