Jak snížit jas na notebooku

Jas obrazovky nebo spíše její podsvícení výrazně ovlivňuje autonomii notebooku.Čím vyšší jas, tím méně bude notebook pracovat na baterii.Mnoho uživatelů se proto zajímá o to, jak snížit jas notebooku.Pokud vás tato otázka zajímá, doporučujeme si přečíst tento článek.

Jak snížit jas obrazovky na notebooku vWindows 7

Operační systém Windows 7 je vybaven velmi pohodlným nástrojem nazvaným „ Centrum mobility Windows “.Pomocí tohoto nástroje můžete rychle změnit všechny hlavní parametry, které mají vliv na autonomii notebooku.Například zde můžete zvýšit nebo snížit jas obrazovky, snížit hlasitost reproduktoru, vypnout bezdrátové moduly a také změnit provozní režim notebooku.

Abyste mohli otevřít „ Windows Mobility Center “, musíte kliknout pravým tlačítkem myši na ikonu baterie na hlavním panelu a vybrat požadovanou položku v zobrazené nabídce (snímek obrazovky níže).

Po zobrazení okna „ Centrum mobilních zařízení Windows “ můžete snížit hlasitost pomocí speciálního posuvníku.

Můžete také snížit jas v nastavení napájení notebooku.Chcete-li to provést, otevřete „Ovládací panely“ a přejděte na „Systém asafety - Power - Nastavení vypnutí displeje. "Zde můžete upravit jas obrazovky notebooku při práci na baterii a ze sítě.

Je třeba poznamenat, že všechna nastavení výkonu jsou vázána na plán napájení (ve výchozím nastavení existují tři plány napájení: vyvážené, úspora energie a vysoký výkon).V tomto případě snížení jasu pro jeden plán napájení neovlivní ostatní.

Jak snížit jas obrazovky na notebooku ve Windows 10

Pokud máte operační systém Windows 10, můžete jas obrazovky snížit jiným způsobem.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na plochu a v nabídce, která se otevře, vyberte „Nastavení obrazovky“.

Poté se v části „Systém - obrazovka“ objeví před vámi okno „Parametry“.V tomto okně můžete snížit jas obrazovky pomocí speciálního posuvníku.

Univerzální způsob, jak snížit jas obrazovky

Můžete také snížit jas obrazovky na notebooku pomocí klávesnice.Tato metoda funguje na většině notebooků bez ohledu na verzi systému Windows.Vyhledejte klíč s ikonou stmívače na klávesnici notebooku.Tento klíč je obvykle šipka dolů.Stisknutím tohoto tlačítka společně s klávesou Fn můžete snížit jas o jeden krok.

Držením těchto dvou kláves na chvíli můžete snížit jas notebooku na minimum.