Jak snížit řádkování v aplikaci Word

řádkování nebo řádkování je jedním z nejžádanějších nastavení textu.Různé typy dokumentů vyžadují různé řádkování.Uživatelé se proto často potýkají s potřebou zvětšit nebo zmenšit řádkování v aplikaci Word.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak se to dělá na příkladu Word 2003, 2007, 2010, 2013 a 2016.

Jak snížit řádkování v aplikaci Word 2003, 2007, 2010, 2013 nebo 2016

) Chcete-li zmenšit vzdálenost mezi řádky v aplikaci Word 2007, 2010, 2013 nebo 2016, musíte vybrat text (chcete-li vybrat celý text, stiskněte klávesy CTRL + A), přejděte na kartu „Domů“ a klikněte na tlačítko „Interval“.Toto tlačítko bude umístěno mírně vpravo od nastavení písma (snímek obrazovky níže).

Word 2003 má takové tlačítko.Je umístěn na panelu nástrojů.

Po kliknutí na tlačítko „Interval“ se otevře rozbalovací nabídka, pomocí které můžete určit řádkování pro text.Například můžete vybrat interval „1,0“, což mírně sníží vzdálenost mezi řádky.

Pokud to nestačí, můžete dále snížit vzdálenost mezi řádky.Za tímto účelem vyberte text, klikněte na tlačítko „Interval“ a vyberte položku nabídky „Další možnosti pro řádkování“.

Poté uvidíte na obrazovce „Odsazení a intervaly“ okno „Odstavec“.Zde vpravo dole je blok pro nastavení vzdálenosti mezi linkami.Pro zmenšení vzdálenosti jednoduše zadejte menšíhodnotu a zavřete okno kliknutím na tlačítko „Ok“ (snímek obrazovky níže).

Všimněte si, že v okně „Odstavec“ můžete také změnit způsob, jakým upravujete vzdálenost mezi čarami.Chcete-li to provést, otevřete rozbalovací nabídku a vyberte jinou možnost.Takové způsoby vytváření řádkování jsou k dispozici zde:

  • Single- vzdálenost mezi řádky je vybrána v závislosti na největším písmu v řádku.
  • 1,5 řádků- interval mezi řádky je 1,5 řádků.Ve skutečnosti je to stejný rozestup řádků jeden a půl řádku.
  • Double- řádkování se vybere v závislosti na největším písmu v řádku a vynásobí se 2.
  • Minimálníje minimální požadovaná mezerapro normální zobrazení všech písmen abecedy.
  • Přesně- přesná velikost intervalu v bodech.
  • Multiplikátorje standardní způsob, jak upravit rozteč čar.Zvyšuje jeden interval o zadaný počet opakování.

Například, pokud zvolíte „Přesně“, můžete upravit přesnou hodnotu vzdálenosti mezi čarami v bodech.

Pro uložení nastavení nezapomeňte kliknout na tlačítko „OK“.