Jak spočítat počet znaků v textu v aplikaci Word

Počet znaků v textu je zřídka zajímavý pro běžné uživatele Wordu.Existují však situace, kdy je tato informace skutečně potřebná.Pokud například připravujete článek v novinách nebo časopisech, můžete být omezeni na určité množství textu.Vývojáři si to představili a zabudovali do aplikace Word vhodné nástroje.

Nyní se naučíte, jak spočítat počet znaků v textu v textovém editoru Word.Článek bude relevantní jak pro nové verze aplikace Word (například Word 2007, 2010, 2013 nebo 2016), tak pro starší (například Word 2003).

Existuje speciální nástroj nazvaný „Statistika“ pro počítání počtu znaků v textu v aplikaci Word.Používáte-li moderní verzi textového editoru Word (například Word 2007, 2010, 2013 nebo 2016), stačí pro otevření statistického okna kliknout na nápis s číslem slova, který se nachází v levém dolním rohu okna.

Můžete také kliknout na tlačítko „Statistiky“, které se nachází na kartě „Přezkum“.

Pro přístup ke statistikám ve starších verzích aplikace Word (například v aplikaci Word 2003) otevřete nabídku „Nástroje“ a přejděte do části „Statistika“.

A přesto pro ty, kteří rádi dělají všechno s klávesnicí, existuje kombinace kláves CTRL-SHIFT-G, pomocí které můžete rychle otevřít okno Statistika a spočítat počet slov v textu..

Ať už si vyberete jakoukoli metodu, otevře se před vámi okno „Statistika“.Všechny statistické informace o vašem dokumentu budou k dispozici zde.Zejména počet stránek, slov, znaků bezmezery, znaky s mezerami, odstavce, řádky.Pokud si přejete, můžete zde vypnout počítání statistik pro titulky a poznámky pod čarou.Chcete-li to provést, zrušte zaškrtnutí políčka vedle funkce „Zohlednit štítky a poznámky pod čarou“.

Pokud potřebujete spočítat počet znaků nikoli v celém dokumentu, ale pouze v jeho části, musíte nejprve vybrat požadovaný kus textu pomocí myši a poté otevřít okno „Statistika“.".V tomto případě se statistika zobrazí pouze pro vybraný fragment.

Můžete také vložit počet znaků přímo do dokumentu v aplikaci Word.Chcete-li to provést, přejděte na kartu "Vložit", klikněte na tlačítko "Express Blocks" a vyberte "Field".

V okně, které se otevře, vyberte pole „NumChars“ a klikněte na tlačítko „OK“.

Výsledkem je, že počet znaků v textu se objeví v místě, kde byl kurzor.V takovém případě můžete hodnotu aktualizovat po změně počtu znaků v textu.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na počet znaků a vyberte "Aktualizovat pole".