Jak spustit napájení bez počítače

Při odstraňování problémů je často nutné spustit napájení bez počítače a bez základní desky.Například za účelem ověření, zda jsou na jeho svorkách nezbytná napětí.Pokud však k napájení připojíte pouze napájecí zdroj, nic se nestane.Nezapne se a nezačne vyrábět potřebné napětí.Navíc v tomto případě se ani ventilátor nebude otáčet.

V tomto článku budeme hovořit o tom, jak spustit napájení bez počítače.Okamžitě však varujeme, že to je docela nebezpečné.To může mít za následek poškození napájení nebo úraz elektrickým proudem.Pokud tedy nemáte správné zkušenosti, je lepší to nedělat.Obraťte se na profesionály.

Chcete-li spustit napájení, musíte simulovat zapnutí počítače.To se provádí velmi jednoduše.Věnujte pozornost obrázku s popisem napájecího konektoru ATX (níže).Na napájecím konektoru ATX je zelený vodič, označený jako PS-ON.Tento drát je zodpovědný za zapnutí počítače.

Aby bylo možné napájení zahájit bez připojení k počítači, musí být zelený vodič uzavřen kterýmkoli z černých vodičů, protožena obrázku níže.

Z bezpečnostních důvodů je lepší nejprve uzavřít požadované kontakty a poté připojit napájení k napájení.Je třeba také poznamenat, že spuštění zdroje energie bez zatížení je nebezpečné a může vést k jeho poruše.Proto před zapnutím jednotkynapájení bez počítače, připojte k němu starý a nepotřebný pevný disk nebo optický pevný disk.