Jak spustit ovládací panel v systému Windows 8

Po vydání Windows 8 měli uživatelé mnoho otázek.Některé jednoduché akce, které byly vždy stejné v předchozích verzích operačních systémů, nyní vyžadují nové dovednosti.Uživatelé se například často ptají, jak spustit ovládací panel ve Windows 8.

Pokud dříve stačilo spustit nabídku Start a kliknout na položku Ovládací panely, nyní je vše trochu jiné.Pokud nevíte, jak otevřít ovládací panel v systému Windows 8, je tento článek určen právě vám.Podíváme se na řadu jednoduchých způsobů.

Operační systém Windows 8 má ve srovnání s Windows 7 několik funkcí. Nejzjevnější vlastností je absence obvyklé nabídky Start.Místo toho se používá tzv. Kachlová rozhraní, která se po stisknutí klávesy Windows na klávesnici spustí místo nabídky Start.

V tomto článku se pod větou „Start menu“ bude mínit přesně toto nové „kachlové“ rozhraní.

Existuje několik způsobů, jak spustit ovládací panel ve Windows 8:

  • Otevřete nabídku Start (kachlová rozhraní) a přejděte na Ovládací panely.V takovém případě bude vyhledávání provedeno automaticky a operační systém zobrazí ikonu ovládacího panelu.
  • V normálním režimu rozhraní (okna) umístěte ukazatel myši do pravého dolního rohu a vyčkejte, dokud se nezačne boční menu s ikonami.Klikněte zde na ikonu Nastavení.V okně, které se otevře, klikněte na položku Ovládací panely.
  • V režimu rozhraní s normálním nebo dlaždicím pohybem myši doleva dolevarohu a počkejte, až se zobrazí ikona nabídky Start (kachlová rozhraní).Klepněte pravým tlačítkem myši na ikonu a vyberte příkaz Ovládací panely.
  • Pomocí kombinace kláves Windows + R otevřete okno pro spuštění programu.Do řádku pro zadání zadejte Ovládací panely a stiskněte klávesu Enter.

Aby byl ovládací panel vždy po ruce, měl by být stanoven v nabídce Start (v kachlovém rozhraní).Chcete-li to provést, spusťte nabídku Start a vyhledejte slovo Ovládací panely.Poté operační systém zobrazí ikonu ovládacího panelu.Chcete-li jej opravit v kachlovém rozhraní (nabídka Start), klepněte na něj pravým tlačítkem myši a použijte příkaz Připnout ke spuštění, který se objeví ve spodní části obrazovky.