Jak stahovat Windows 10 zdarma z oficiálních webových stránek společnosti Microsoft

Při instalaci systému Windows na nový počítač nebo přeinstalování starého systému se uživatelé často ptají, jak stáhnout původní bitovou kopii systému Windows.Dříve to mělo problémy a obrázky musely být vyhledávány na webech třetích stran a torrent trackerech.

Naštěstí se situace výrazně zlepšila.V současné době lze obraz ISO s operačním systémem Windows 10 stáhnout zdarma z oficiálních webových stránek společnosti Microsoft.Samozřejmě, že Windows 10 z toho nebude mít licenci a pro plné použití budete stále potřebovat klíč, ale alespoň si budete jisti, že obraz je zcela originální a neobsahuje škodlivý software.

Jak stáhnout Windows 10 pomocí MediaCreationTool

Prvním způsobem, jak stáhnout Windows 10 z oficiálních webových stránek společnosti Microsoft, je použitíprogramMediaCreationTool .Chcete-li použít tuto metodu, musíte přejít na web společnosti Microsoft na této stránce:

  • https://www.microsoft.com/ru-ru/software-download/windows10

Zde uvidíte dvě tlačítka: „ Aktualizovat nyní “ a „ Stáhnout nástroj nyní “.První tlačítko vám umožní stáhnout program Windows10Upgrade, pomocí kterého můžete upgradovat aktuální verzi systému Windows na Windows 10, a druhé tlačítko vám umožní stáhnout program MediaCreationTool, který můžete použít ke stažení celého obrazu ISO s operačním systémem Windows 10. Proto klikněte na tlačítko ss nápisem „ Stáhněte si nástroj nyní “ a stáhněte si program MediaCreationTool do svého počítače.

Poté, co se načte program MediaCreationTool, spustíme jej na našem počítači a počkáme několik sekund, než se načte.

Dále klikněte na tlačítko „ Přijmout “, abyste souhlasili s licenční smlouvou programu MediaCreationTool.A pak ještě chvíli vyčkáme, než se načte program MediaCreationTool.

V dalším kroku vám program nabídne výběr ze dvou položek: „ Aktualizace tohoto počítače nyní “ a „ Vytvoření instalačního média (zařízení USB)flash paměť, DVD-ROM nebo ISO-soubor . “Chcete-li stáhnout Windows 10, musíte vybrat druhou možnost a kliknout na tlačítko„ Další “.

Poz toho se objeví obrazovka, na které můžete vybrat jazyk, verzi a architekturu Windows 10. Ve výchozím nastavení se zde nastaví značka „ Použít doporučená nastavení pro tento počítač “.Chcete-li tyto parametry změnit, musíte tuto značku odstranit.

V posledním kroku vám program MediaCreationTool nabídne dvě možnosti: „ USB flash disk “ a „ ISO soubor . “V prvním případě vás program požádá, abyste vybrali flash disk, poté stáhněte Windows 10 a okamžitě jej zapište na vybranou USB flash disk. Tato možnost je vhodná v případech, kdy potřebujete vytvořit bootovací USB flash diskNainstalujte Windows 10.Pokud potřebujete stáhnout soubor ISO, musíte zvolit druhou možnost.

Ve druhém případě vypožádají vás, abyste vybrali složku pro uložení souboru ISO, po které se Windows 10 začne stahovat z oficiálního webu společnosti Microsoft.

Po dokončení stahování obdržíte původní obraz ISO operačního systému Windows 10.

Jak stáhnout systém Windows 10 přímým odkazem

Pokud se vám výše uvedený způsob stahování systému Windows 10 jeví jako příliš komplikovaný, existuje alternativa.Faktem je, že uživatelé, kteří používají staré verze systému Windows nebo operační systémy jiných výrobců, vám společnost Microsoft umožňuje stáhnout systém Windows 10 přímým odkazem.Tuto funkci lze použít ke stažení systému Windows 10 z oficiálních webových stránek společnosti Microsoft bez použití programu MediaCreationTool.

Chcete-li použít tento způsob stahování systému Windows 10, musíte spustit prohlížeč v režimu kompatibility s některou starou verzí systému Windows, například v režimu kompatibility se systémem Windows Vista.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na zástupce prohlížeče a přejděte na jeho vlastnosti.

V okně s vlastnostmi prohlížeče přejděte na kartu „ Kompatibilita “, aktivujte funkci „ Spusťte program v režimu kompatibility “a vyberte operační systém „ Windows Vista “.Po provedení těchto změn musí být nastavení uloženo pomocí tlačítka „ OK “.

Poté pomocí tohoto zástupce spusťte prohlížeč a přejděte na oficiální web společnosti Microsoft na stejné stránce:

  • https: //www.microsoft.com/en-us/software-download/windows10

Pokud bylo vše provedeno správně, měli byste být přesměrováni naWindows 10 stránka ke stažení jako obraz ISO.Pokud se tak nestane, můžete přejít na odkaz sami:

  • https://www.microsoft.com/ru-ru/software-download/windows10ISO

Na této stránce vyberte vydání systému Windows 10 a klikněte na tlačítko „ Confirm “.

Dále musíte vybrat jazyk Windows 10 a znovu kliknout na tlačítko Stáhnout.

Poté se na stránce zobrazí dvě tlačítka pro stahování 32 a 64bitových verzí systému Windows 10.

Můžete si vybrat kteroukoli z těchto verzí systému Windows 10 a stáhnout ji přímo z oficiálních webových stránek společnosti Microsoft.Jediným omezením je, že stahování musí být dokončeno do 24 hodin, poté odkazy přestanou fungovat.