Jak stránkovat v aplikaci Word

Paginace je jedním z nejčastějších úkolů, kterým uživatelé čelí při psaní a práci s textovými dokumenty.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak provést číslování stránek v aplikaci Word 2007, 2010 a 2013 z první a 2 stránky dokumentu.

Word 2007, 2010 a 2013 používají tzv. Páskové rozhraní.V něm jsou všechny funkce programu rozděleny do několika karet.A pokud chcete najít konkrétní funkci, musíte nejprve pochopit, na které kartě se vztahuje.Jinak budete při hledání požadované funkce muset zobrazit všechny karty v řadě.Abychom předešli ztrátě času, okamžitě řekneme, že funkce číslování stránek je umístěna na kartě Vložit.Na kartě „Rozvržení stránky“ jsou navíc k dispozici některé funkce spojené s číslováním stránek.Budeme pracovat s těmito dvěma kartami.

Jak stránkovat v aplikaci Word 2007, 2010 a 2013

Takže,Pokud chcete číslování stránek provést v aplikaci Word, pakmusíte přejít na kartu „Vložit“ a kliknout na tlačítko „Číslování stránek“.

Poté se na obrazovce objeví malá nabídka.V této nabídce musíte přesně vybrat, kam chcete umístit stránkování.Zde si můžete vybrat umístění vlevo nahoře, vpravo nahoře, uprostřed atd.

Pokud chcete odstranit číslování stránek, můžeteprovést pomocí stejné nabídky na kartě "Vložit".

Kromě toho můžete vybrat položku nabídky „Formát čísla stránky“.Pomocí této funkce můžete vylepšit stránkování.

Například můžete vybrat formát čísla (1, 2, 3 nebo a, b, c).Pomocí funkce „Formát čísla stránky“ můžete také určit číslo, od kterého chcete začít číslovat.Můžete například zadat číslo „0“.

V tomto případě stránkování nezačne od jednoho, ale od nuly, což dává některé další funkce.

Jak provést číslování stránek v aplikaci Word ze 2 stránek

Uživatelé často potřebují očíslovat stránky od 2 stránek.Naštěstí se to dělá docela jednoduše.Chcete-li to provést, musíte nejprve vytvořit obvyklou stránkovou stránku od první stránky.Potépřejděte na kartu „Rozvržení stránky“ a klikněte na tlačítko „Nastavení stránky“ , které se nachází v pravém dolním rohu bloku se stejným názvem.

Dále by se na obrazovce mělo objevit okno „Page Setup“.Zdenastavíme značku naproti funkci „Rozlišovat záhlaví a zápatí stránky“ a uložíme nastaveníkliknutím na tlačítko „Ok“.

Takto budete stránkovat od 2 stránek.Word však na druhé stránce zobrazí číslo „2“.Pokud tato volba pro vás není vhodná a chcete, aby se číslo „1“ zobrazovalo na druhé stránce dokumentu, můžete použít jeden trik.Znovu přejděte na kartu „Vložit“, klikněte na tlačítko „Číslo stránky“ a vyberte „Formát čísla stránky“.

V zobrazeném okněnastavte „0“ na „Číslování stránek začínat“.

Po tomto slovo začne číslovat stránky nikoli od jedné, jako obvykle, ale od nuly.A to znamená, že na druhé stránce dokumentu dostanete číslo stránky „1“.