Jak udělat ostruhy v aplikaci Word

Kolébky a ostruhy jsou nevyhnutelným atributem přípravy na zkoušky a zkoušky.Byly psány ručně, ale nyní můžete použít textový editor Word a ušetřit spoustu času.

Nyní budeme hovořit o tom, jak pomocí aplikace Word udělat ostruhy nebo malé postýlky.V článku se bude používat aplikace Word 2010, ale v aplikacích Word 2007, 2013 a 2016 je vše úplně stejné.

Příprava textu podváděcího listu

Při vytváření ostruh, podváděcích listů a jiných materiálů pro podvádění je velmi důležité, aby zabíraly co nejméně místa.Potom to nebude zřejmé a bude také snazší skrýt a dostat je ve správný čas.Nejdůležitějším krokem je proto zmenšení velikosti písma.

Chcete-li zmenšit písmo ve vaší ostruze, vyberte celý text pomocí kombinace kláves CTRL-A a přejděte na kartu „Domů“.Zde v levém horním rohu je rozbalovací nabídka, ve které můžete vybrat velikost písma.V této nabídce je minimální písmo „8“, ale libovolnou hodnotu můžete zadat ručně.Například pro postýlku můžete udělat "6" nebo i méně.

Také poblíž je rozbalovací nabídka pro výběr samotného písma.Pro cheat sheet je nejlepší zvolit písmo „Arial“, je to velmi jednoduché a zjednodušuje čtení malých písmen.

Aby byl cheatový list ještě kompaktnější, můžete zmenšit vzdálenost mezi linkami.Chcete-li to provést, klikněte na tlačítko "Interval", kteréna kartě „Domů“ a v nabídce, která se otevře, vyberte „Další možnosti řádkování“.

Poté se otevře okno „Odstavec“, ve kterém můžete nastavit rozteč čar pro váš ostruh.Můžete například zadat hodnotu „0,8“ nebo dokonce „0,7“.Další zkrácení intervalu nedává smysl, protože text cheatového listu je nečitelný.

Dalším způsobem, jak učinit ostruhy kompaktnějšími, je dělení slov.Ve výchozím nastavení se spojovníky nepoužívají v aplikaci Word, proto je na některých řádcích umístěno méně textu.Chcete-li tento problém vyřešit, přejděte na kartu „Rozvržení stránky“, klikněte na tlačítko „Dělení slov“ a vyberte „Auto“.

Pokud váš cheatový list obsahuje mnoho duplicitních slov, můžete je zkrátit pomocí nástroje Hledat a nahradit.Díky tomu bude váš cheat sheet trochu kompaktnější.Chcete-li využít této příležitosti, stiskněte klávesy CTRL-H a v okně, které se otevře, zadejte slovo, které chcete zkrátit, a jeho zkrácenou verzi.Poté klikněte na tlačítko „Nahradit vše“.Například slovo „stát“ lze zkrátit na „stát“, slovo „ústava“ na „ústava“ a tak dále.

Ale při použití takové náhrady je důležité, aby se nepřeháněla, jinak by to mohlo zhoršit čitelnost cheatového listu.Kromě toho si musíte pamatovat, že nahrazení funguje nejen na celých slovech, ale také na jejich částech.Chcete-li tento problém vyřešit, klikněte na tlačítko „Více“ a aktivujte možnost „Pouze celé slovo“.

Nastavení listupřed tiskem ostruh

Před tiskem ostruh je třeba ji řádně připravit.Zejména musíte zmenšit okraje od okrajů listu.Tím se ušetří více místa.Chcete-li to provést, přejděte na kartu „Rozvržení stránky“, klikněte na tlačítko „Pole“ a vyberte „Vlastní pole“.

Poté v otevřeném okně nastavte velikost polí nahoře, dole a po stranách listu.Například můžete nastavit 1 centimetr pro všechna pole listu.To bude stačit, aby tiskárna vytiskla váš podnět bez jakýchkoli problémů.

Poté musíte nakonfigurovat formát cheatového listu.Ostruhy se nejčastěji tisknou ve formě několika sloupců a poté se skládají s akordeonem.Chcete-li vytvořit cheat listy v tomto formátu, přejděte na kartu „Rozvržení stránky“, klikněte na tlačítko „Sloupce“ a vyberte možnost „Jiné sloupce“.

Ve výsledku se otevře okno, ve kterém můžete nakonfigurovat všechny parametry, které se týkají oddělení textu do sloupců.Nejprve nastavte počet sloupců.Například můžete vytvořit cheat sheet pro 3 nebo 4 sloupce, pokud rozdělíte stránku na větší počet sloupců, bude text obtížně čitelný.

Jakmile vyberete počet sloupců pro svoji ostruhu, bude příjemné snížit mezeru mezi těmito sloupci.Například můžete nastavit hodnotu na 0,5.Tím se ušetří trochu místa na listu.

To je vše, ostruha je připravena.Pokud je to možné, je vhodné vytisknout zkušební stránku před tiskem celého dokumentu.To vám umožní předem zjistit a opravit možné problémy s velikostí písma nebo odsazením.