Jak uložit dokument Word do PDF

Formát PDF se často používá k publikování různých textových dokumentů.S jeho pomocí jsou vydávány elektronické verze časopisů, vědeckých prací a beletristických knih.V tomto článku se dozvíte, jak uložit dokument Word ve formátu PDF.

Uložte dokument Worddo PDF pomocí standardních nástrojů

Nejjednodušší způsob, jak uložit dokument Word ve formátu PDF, je uložit pomocí standardních nástrojů textového editoru.Chcete-li použít tuto metodu, musíte nainstalovat doplněk „ 2007 doplněk Microsoft Office: Microsoft Save as PDF nebo XPS “, který lze stáhnout z microsoft.com.

Po stažení a instalaci tohoto doplňku v nabídce „ Soubor - Uložit a odeslat “ se objeví položka „ Vytvoření dokumentu PDF /XPS “, s níž můžete dokumenty ukládatFormát PDF přímo z textového editoru Word.

Po použití funkce „ Vytvořit PDF /XPS “ se otevře okno pro uložení souboru PDF.Zde musíte vybrat složku, zadat název souboru a kliknout na tlačítko „Publikovat“.

Poté se ve vybrané složce zobrazí uložený soubor PDF.

Uložte dokument Word do PDF pomocí online služeb

Jiným způsobem jeonline služby pro převod souborů Word do formátu PDF.S jejich pomocí můžete rychle uložit dokument Word ve formátu PDF, i když v počítači není nainstalován textový procesor Word.

Existuje mnoho podobných online služeb.V tomto článku se budeme zabývat službou umístěnou na adrese http://convertonlinefree.com/WordToPDFRU.aspx.Abyste mohli tuto službu používat, musíte kliknout na tlačítko „Vybrat soubor“ a vybrat požadovaný dokument aplikace Word.Poté stačí kliknout na tlačítko „Převést“.

Dále bude zahájen proces převodu dokumentu aplikace Word do formátu PDF.V tuto chvíli musíte počkat.

Po dokončení převodu se automaticky spustí stahování výsledného souboru PDF.

Uložení dokumentu Word do PDF pomocí tiskáren PDF

Posledním způsobem, jak uložit dokumenty Word do formátu PDF, jsou tzv. Tiskárny PDF.Tiskárna PDF je program, který v systému vytváří virtuální tiskárnu.Pomocí takové virtuální tiskárny můžete uložit jakýkoli dokument ve formátu PDF.

Abyste mohli tuto metodu použít, musíte do počítače nainstalovat program tiskárny PDF.Můžete například nainstalovat bezplatnou tiskárnu PDF DoPDF.

Po instalaci tohoto programu se v seznamu tiskáren objeví tiskárna s názvem „DoPDF“.Pomocí této tiskárny musíte vytisknout dokument aplikace Word.Chcete-li to provést, otevřete dokument Word, přejděte do nabídky „ Soubor - Tisk “ a vyberte tiskárnu s názvem „ DoPDF “.Potéklikněte na tlačítko „ Tisk “.

Dále by se před vámi mělo objevit okno programu DoPDF.Zde musíte určit umístění pro uložení souboru PDF a kliknout na tlačítko „OK“.

​​

Poté DoPDF uloží váš dokument Word ve formátu PDF.