Jak uložit obrázek z Wordu do JPG

Při práci s textovými dokumenty není neobvyklé ukládat obrázek z aplikace Word ve formátu JPG.Pokud také čelíte tomuto úkolu, měl by vám tento článek pomoci.Nyní popíšeme několik způsobů, jak uložit obrázky z Wordu.

Metoda č. 1. Uložte obrázek přes místní nabídku.

Nejjednodušší způsob, jak uložit obrázek z Wordu do formátu JPG, je použít místní nabídku.Klikněte pravým tlačítkem myši na obrázek a vyberte možnost „Uložit jako obrázek“.

Poté se otevře okno, ve kterém musíte vybrat složku pro uložení obrázku, typ souboru JPG a zadejte jeho název pro obrázek.Poté klikněte na tlačítko „Uložit“.

Výsledkem je, že se uložený obrázek ve formátu JPG objeví ve vybrané složce.

Metoda číslo 2. Zkopírujte obrázek.

Pokud potřebujete přenést obrázek z dokumentu Word do grafického editoru, například v Photoshop.To je nejjednodušší způsob, jak jednoduše zkopírovat obrázek a vložit jej do požadovaného programu.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na požadovaný obrázek a vyberte příkaz „Kopírovat“.Můžete také jednoduše vybrat obrázek a použít kombinaci kláves CTRL-C.

Po zkopírování obrázku přejděte do grafického editoru a vložte jej pomocí příkazu „Vložit“ nebo kombinací kláves CTRL-V.Po vložení obrázku ho můžete uložit ve formátu JPG nebo v jakémkoli jiném formátu.

Metoda číslo 3. Extrahujeme obrázky ze souboru DOCX.

PokudPokud potřebujete uložit velký počet obrázků z jednoho souboru Word, předchozí metody nebudou příliš pohodlné, protože vyžadují velké množství ruční práce.Existuje však i jiná možnost.Dokument můžete uložit ve formátu DOCX a otevřít jej jako archiv.To je možné kvůli skutečnosti, že formát DOCX je ZIP archiv, ve kterém je text uložen jako XML a obrázky jako běžné soubory JPG.

K otevření DOCX jako archivu budete potřebovat archivátora.Můžete například použít bezplatný archivátor 7zip.Po instalaci je třeba kliknout pravým tlačítkem na soubor DOCX a vybrat položku nabídky „7-zip - Otevřít archiv“.

Vezměte prosím na vědomí, že pokud nemáte položku nabídky „Otevřít archiv“ nebo nemůžete nainstalovat archivátor, můžete změnit příponu souboru z DOCX na ZIP a soubor otevřít ručně.V takovém případě se soubor otevře i bez archivátoru, protože operační systém Windows může otevírat soubory ZIP jako běžné složky.

Poté program 7zip otevře soubor DOCX jako archiv.V tomto archivu musíte jít do složky /word /media / .

Tato složka bude obsahovat všechny soubory z vašeho dokumentu.Zároveň budou uloženy ve formátu JPG.

Abyste mohli extrahovat soubory z archivu, stačí je přetáhnout ze 7zip do libovolné složky.Například na plochu.Můžete také použít funkci „Extrahovat“.Klikněte na tlačítko „Extrahovat“ a určete složku, do které chcete soubory JPG přenést.

Po výběru složky a stisknutíTlačítko OK, soubory JPG, které potřebujete, budou rozbaleny.