Jak uložit prezentaci v aplikaci PowerPoint

Jednou z vlastností prezentací PowerPoint je, že je lze uložit v různých formátech.Existuje například samostatný formát pro další úpravy prezentace a samostatný formát pro zobrazení hotové prezentace.Kromě toho se často prezentace ukládají ve formátu PDF nebo videa.

Taková řada dostupných formátů často nepochopí nezkušené uživatele.Prostě nedokážou přijít na to, jak správně uložit prezentaci v PowerPoint a jaký formát je lepší zvolit.

) Uložení prezentace pro další úpravy

Pokud jste práci na prezentaci nedokončili a plánujete ji v budoucnu dále upravovat, musíte uložit prezentaci PowerPoint ve formátu PPTX nebo PPT.Toto jsou hlavní formáty aplikace PowerPoint a poskytují maximální příležitosti pro další úpravy prezentace.

Bude optimální používat formát PPTX.Tento formát je modernější a podporuje více funkcí.Přišla s aplikací PowerPoint 2007 a od té doby je podporována všemi novými verzemi aplikace PowerPoint.Proto pokud používáte PowerPoint 2007 nebo novější verzi tohoto programu, je vhodné uložit prezentace v PPTX.

Používáte-li PowerPoint 2003 nebo plánujete do budoucnaPokračujte v úpravách prezentace v aplikaci PowerPoint 2003, je lepší uložit prezentaci ve formátu PPT.Důvodem je skutečnost, že PowerPoint 2003 podporuje formát PPTX až po instalaci speciální aktualizace a pokud není nainstalována, nelze soubor PPTX otevřít.

Například ukážeme, jak bude prezentace uložena v aplikaci PowerPoint 2016. Nejprve otevřete nabídku Soubor.

Poté přejděte do podnabídky „Uložit jako“.

A vyberte možnost „Přehled“.

V důsledku toho se otevře standardní okno pro ukládání souborů.Zde musíte vybrat místo pro uložení prezentace, zadat název souboru a formát PPTX nebo PPT.

Formát souboru je vybrán v rozbalovací nabídce „Typ souboru“, která je umístěna bezprostředně pod názvem souboru.Pokud chcete uložit prezentaci PowerPoint v moderním formátu PPTX, vyberte typ souboru prezentace PowerPoint.Pokud chcete uložit prezentaci PowerPoint ve starém formátu PPT, vyberte typ souboru „PowerPoint Presentation 97-2003“.

Uložení prezentace pro prezentaci

Pro prezentaci má PowerPoint samostatný formát souborů - PPSX (pro PowerPoint 2007 a novější) a PPS (pro PowerPoint 2003 astarší verze).Funkce tohoto formátu je, že po jeho otevření se okamžitě spustí prezentace (bez zobrazení programového rozhraní aplikace PowerPoint).Soubory v tomto formátu zároveň neumožňují úpravu prezentace, proto se používají pouze k uložení prezentace, která je zcela připravena k zobrazení.

Pro uloženíPrezentace PowerPoint ve formátu PPSX nebo PPS, musíte otevřít nabídku Soubor, vyberte Uložit jako a poté Procházet.

Poté v okně uložení vyberte typ souboru.Chcete-li uložit prezentaci ve formátu PPSX, musíte vybrat typ souboru - „Ukázka aplikace PowerPoint“.A uložení prezentace ve formátu PPS - „Ukázka aplikace PowerPoint 97-2003“.

Uložení prezentace do PDF

Není neobvyklé, že uživatelé ukládají prezentaci PowerPoint ve formátu PDF.To může být nutné například pro tisk nebo zobrazení prezentace v počítači bez nainstalované aplikace PowerPoint.

Pokud máte moderní verzi aplikace PowerPoint, můžete prezentaci uložit ve formátu PDF bez použití softwaru třetích stran.Vše, co musíte udělat, je otevřít nabídku Soubor, přejděte do části Export a vyberte Vytvořit dokument PDF /XPS.

Pokud máte starší verzi aplikace PowerPoint, která nemá funkci exportu PDF, můžete do počítače nainstalovat programovou tiskárnuPDF.Je to něco jako virtuální tiskárna, která ji místo tisku uloží ve formátu PDF.

Po instalaci tohoto programu stačí otevřít „File - Print“, vybrat jako tiskárnu nainstalovanou tiskárnu PDF a dokument vytisknout.Další informace o virtuálních tiskárnách PDF naleznete v článku o vytváření souborů PDF .

Uložení prezentace ve formátu videa

Další oblíbenou možností uložení prezentacePowerPoint se uloží ve formátuvideo.To lze provést dvěma způsoby, prostřednictvím nabídky „Uložit jako“ a prostřednictvím nabídky „Export“.

V prvním případě, chcete-li uložit prezentaci PowerPoint ve formátu videa, musíte přejít na „File - Save As - Browse“.Poté musíte vybrat složku, kterou chcete uložit, zadejte název souboru a nastavte formát. Chcete-li uložit prezentaci ve formátu videa, musíte vybrat typ souboru - „Video MPEG-4“ nebo „Windows Media Video“.


V moderních verzích aplikacePowerPoint je ukládání do formátu videa dostupné také pomocí nabídky Export.V takovém případě musíte otevřít nabídku „Soubor - Export - Vytvořit video“.


Poté musíte vybrat rozlišení videa, zobrazit čas každého snímku a kliknout na tlačítko Vytvořitvideo ".