Jak uložit text z příkazového řádku

Příkazový řádek v operačním systému Windows je poměrně pohodlný nástroj, který vám umožní dělat mnohem mnohem rychleji.Má však jednu nevýhodu. Nemůžete s ním pracovat jako s jinými programy.Textové rozhraní vyžaduje znalost speciálních příkazů.V tomto článku se podíváme na dva způsoby, jak uložit výstup z příkazového řádku.

Často je třeba uložit výstup z příkazového řádku.

Metoda č. 1. Uložte text z příkazového řádku do souboru.

Pokud po příkazu přidá >> a zadáte adresu textového dokumentu, výsledky tohoto příkazu se uloží do tohoto souboru.

Například zadejteipconfig /all >> d: \ cmd.txta stisknutím klávesy Enter proveďte příkaz.Po provedení příkazu v textovém souboru cmd.txt na disku d: všechny výsledky budou uloženy.V tomto případě bude text kódován pomocí kódování IBM CP866.Abyste ji mohli otevřít, budete muset použít aplikace třetích stran, například Akelpad.

Metoda č. 2. Uložte text z příkazového řádku do schránky.

Pomocí příkazu clip lze výstup příkazového řádku odeslat do schránky.Chcete-li to provést, musíte po příkazu přidat:|klip (mezera, svislá lišta a příkaz klipu) .

Například zadejteipconfig /all |klipema stisknutím tlačítka vstup provedete.Po dokončení příkazu budou výsledky umístěny do schránky.Chcete-li tyto výsledky použít, stačí vložit text dolibovolný textový editor používající známou kombinaci kláves Cntrl + V.

Metoda číslo 3. Zkopírujte text z příkazového řádku.

Druhá metoda umožňuje uložit nejen výsledky příkazu, ale také všechny další informace z příkazového řádku.

To provedete kliknutím pravým tlačítkem myši na příkazový řádek a vyvoláním místní nabídky.V nabídce, která se otevře, vyberte položku „Označit“.

Poté pomocí myši vyberte text na příkazovém řádku a stiskněte klávesu Enter.Po stisknutí Enter zmizí výběr a text bude zkopírován do schránky.