Jak úplně odebrat Crossbrowser z počítače se systémem Windows 7

Crossbrowser je program určený k distribuci reklamy.Po instalaci vytvoří v prohlížeči další reklamní jednotky, které uživatele velmi obtěžují.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak odstranit Crossbrowser z počítače se systémem Windows 7 zcela a trvale.

Krok # 1. Spusťte Správce úloh.

Aby bylo možné Crossbrowser z počítače úplně odstranit, musíte nejprve zastavit všechny procesy, které tento program spustil na vašem počítači.Chcete-li to provést, musíte otevřít "Správce úloh".

Nejjednodušší způsob je klávesová zkratka Ctrl + Shift + Esc."Správce úloh" lze také otevřít pomocí klávesové zkratky Ctrl + Alt + Del nebo pomocí místní nabídky na hlavním panelu.

Pokud máte Windows 7, budete muset přejít na kartu Procesy.Ve Windows 8 a Windows 10 je ve výchozím nastavení otevřena karta Procesy.

Krok # 2. Zastavte všechny procesy Crossbrowser.

Dále pomocí "Správce úloh" musíte najít procesy Crossbrowser (viz obrázek níže).

Poté klikněte pravým tlačítkem myši na jeden z procesů Crossbrowser a vyberte položku „Odstranit úlohu“ (v systému Windows 7 se tato položka bude nazývat „Ukončit proces“).Tímto způsobem musíte zastavit všechny běžící procesy Crossbrowser.

Pokud nezrušíte všechny své procesy před odinstalováním Crossbrowser, bude znovu nainstalován.Tento krok proto nelze přeskočit.

Krok č. 3. Vyjměte Crossbrowser.

Po zastavení procesů Crossbrowser můžete pokračovatOdstranění této infekce z počítače.Za tímto účelem otevřete „Ovládací panely“ a přejděte do části „Programy - odebrání programů“.

Poté uvidíte seznam všech nainstalovaných programů.V tomto seznamu musíte najít Crossbrowser, klikněte na něj pravým tlačítkem a vyberte "Odstranit".

Poté se zobrazí okno s výzvou k potvrzení odebrání Crossbrowser.Klikněte na tlačítko „Ano“.

Poté se může objevit další varovné okno.Zaškrtněte políčko a znovu klikněte na tlačítko „Odstranit“.

Po těchto krocích bude Crossbrowser odebrán z vašeho počítače.

Krok č. 4: Zkontrolujte počítač.

Aby bylo jisté, že Crossbrowser zcela zmizel a již se neobjeví, musí být počítač odstraněn adwarem pomocí speciálních programů zkontrolován.Můžete například použít program MalwareBytes Anti-Malware.

Stáhněte si bezplatnou verzi tohoto programu do počítače, nainstalujte ji a spusťte skenování.Po dokončení kontroly vymažte nalezené objekty.