Jak vidět teplotu procesoru

Teplota procesoru je jedním z hlavních parametrů počítače.Výrazné zvýšení teploty procesoru může vést ke snížení výkonu, nestabilnímu provozu a vážnému poškození počítače.Proto je velmi důležité zajistit, aby teplota byla vždy v normálním rozmezí.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak vidět teplotu procesoru

Nyní existuje velké množství různých programů pro sledování současného stavu počítače.Pomocí těchto programů můžete ovládat teplotu procesoru a dalších součástí počítače, provozní napětí, rychlost rotace chladiče a další parametry.Níže uvádíme několik nejznámějších programů, se kterými můžete zcela absolutně zdarma sledovat teplotu vašeho procesoru.

Jak zkontrolovat teplotu procesoru

HWMonitor

HWMonitor je jedním z nejpopulárnějších programů pro sledování teplotypočítač.Pomocí HWMonitoru můžete vidět teplotu procesoru, grafické karty, čipové sady i pevných disků.Kromě toho vám tento program umožňuje řídit rychlost otáčení chladiče a aktuální napětí na základní desce, RAM a procesoru.

Lze říci, že HWMonitor soustředí na jednom místě všechny potřebné informace o aktuálním stavu počítače.Velmi důležitou výhodou tohoto programu je, že je pravidelně aktualizován a podporuje nejenstolní počítače, ale také téměř všechny modely notebooků.

Stáhnout HWMonitor

Core Temp

Program Core Temp je také velmi populární.Rysem tohoto programu je, že zobrazuje téměř všechny možné informace o procesoru.Zde najdete model procesoru, jeho kmitočet, napětí, procesní technologii, zásuvku atd.Zde samozřejmě můžete také zjistit teplotu procesoru.Program navíc zobrazuje nejen aktuální teplotu, ale také maximální a minimální hodnotu, kterou dokázala opravit.

Na druhé straně, na rozdíl od HWMonitor, tento program zobrazuje data pouze na teplotě procesoru.Chcete-li tedy zobrazit teplotu ostatních součástí, musíte použít jiné programy.

Stáhnout Core Temp

SpeedFan

SpeedFan je program určený především ke sledování chladičů.Pokud to však chcete, můžete jej použít ke kontrole teploty procesoru, grafické karty a pevných disků.

Pokud tedy chcete zobrazit nejen teplotu procesoru, ale také rychlost rotace chladiče na procesoru, pak může být SpeedFan skvělým řešením.

Stáhnout SpeedFan

Průvodce PC

Průvodce PC je program pro prohlížení počítačových specifikací.V určitém smyslu je PC Wizard analogem známého programu Everest.Ale na rozdíl od Everestu je PC Wizard zcela zdarma.

Jedinou nevýhodou programu PC Wizard je velké množství informací, které program uloží uživateli.Někdy je těžké najít to, co je v této hromadě nepotřebných informací skutečně potřeba.Navigace v programu také není dobře organizovaná.Chcete-li například zjistit teplotu procesoru, musíte otevřít sekci „Železo“ a poté přejděte do podčásti „Napětí, teplota a ventilátory“.

Stáhnout průvodce PC