Jak vložit GIF do prezentace PowerPoint

Při vytváření prezentací v aplikaci PowerPoint není neobvyklé chtít diverzifikovat snímky pomocí pohyblivých nebo interaktivních prvků.Jednou z možností je vložit do prezentace PowerPoint animovaný obrázek GIF nebo tzv. „GIF“.V tomto článku se naučíte, jak to provést v editoru prezentací PowerPoint 2010, 2013 nebo 2016.

Naštěstí se to děje velmi jednoduše.Gify jsou vloženy do prezentace PowerPoint stejně jako jakýkoli jiný obrázek.Můžete například přejít na záložku „Vložit“, kliknout na tlačítko „Obrázek“ av okně, které se otevře, vyberte požadovanou animaci GIF.Nebo můžete jednoduše přetáhnout soubor GIF z libovolné složky do okna aplikace PowerPoint.Tak či onak se ve vaší prezentaci objeví animovaný obrázek GIF.

Použití animovaných obrázků však má některé funkce.Dále se budeme zabývat některými z nich.

Animace GIF jsou podporovány pouze od aplikace PowerPoint 2010 .Abyste mohli ve svých prezentacích používat animaci GIF, potřebujete PowerPoint 2010 nebo novější verzi.Ve starších verzích editoru nebude animace fungovat.

Animace se zobrazuje pouze v režimu přehrávání .V režimu úprav prezentace GIF animace nefunguje a je zobrazena jednoduše jako statický obrázek.Pokud však zahájíte prohlížení prezentace, bude animace GIF fungovat podle očekávání.

Nemůžete použít efekty .Také si musíte uvědomit, že většina efektů, které můžete přidat do obrázku v aplikaci PowerPoint, promění animovaný obrázek GIF nastatický obrázek.Pokud například do obrázku GIF přidáte rámeček, získáte statický obrázek.Současně při přidávání stínů GIF animace pokračuje.

Obrázky GIF lze umístit na všechny snímky .Pokud potřebujete vložit animaci GIF na všechny snímky prezentace a chcete, aby byl obrázek GIF vždy na jednom místě na obrazovce, lze to provést také.Chcete-li to provést, jednoduše vložte obrázek GIF na jeden ze snímků a umístěte jej na místo, kde by měl být.Poté ji vyberte myší a zkopírujte ji pomocí kombinace kláves CTRL-C.Poté musíte do zbývajících rámců vložit obrázek GIF pomocí kombinace CTRL-V.Při takovém kopírování bude obrázek vždy umístěn ve stejném bodě a při pohybu ze snímku na snímek se nebude pohybovat po obrazovce.

GIF lze vložit jako videa. Animovaný obrázek můžete také vložit jako video.Chcete-li to provést, přejděte na kartu "Vložit" a klikněte na "Video - Video z počítače".Poté vyberte typ souboru „Všechny soubory“ a vyberte soubor GIF.

Některé obrázky GIF nemusí fungovat .Pokud jste udělali vše správně, ale animace se stále nehraje, zkuste použít jiný obrázek.Možná s jiným obrázkem bude všechno fungovat.