Jak vložit heslo do archivu

Archiv je skvělý způsob, jak ušetřit místo na disku a také lépe uspořádat soubory.Některé soubory však vyžadují další ochranu.Mnoho uživatelů se proto zajímá, jak vložit heslo do archivu.Pokud vás tato otázka zajímá, přišli jste na adresu.V tomto článku se dozvíte, jak nastavit heslo pro archiv pomocí takových oblíbených archivátorů, jako jsou WinRAR a 7zip.

Jak vložit heslo do archivu pomocí archivátoru WinRAR

Nejprve je třeba poznamenat, žeHeslo můžete do archivu vložit pouze v době vytvoření samotného archivu.Pokud již máte archiv, do kterého chcete heslo vložit, musíte jej rozbalit .

Aby bylo možné heslo vložit do archivu, klikněte pravým tlačítkem na soubory, které chcete přidat do archivu chráněného heslem.Poté v nabídce, která se otevře, vyberte položku „ Přidat do archivu “.

Po zvolení položky nabídky „Přidat do archivu“ uvidíte okno programu WinRAR.Zde můžete nakonfigurovat všechny parametry, které jsou relevantní pro vytvářený archiv.

Aby bylo možné vložit heslo do vytvořeného archivu, přejděte na záložku „Upřesnit“ a klikněte na tlačítko „Nastavit heslo“.

Poté uvidíte malé vstupní oknoheslo.Chcete-li se vyhnout chybě, musíte zadat heslo do horního a dolního pole dvakrát.

Pokud nechcete heslo zadávat dvakrát, můžete zaškrtnout políčko „Zobrazit heslo při zadávání“.V takovém případě spodní pole pro zadání hesla zmizí a heslo samotné se zobrazí normálně, nikoli ve formě teček jako dříve.

Samostatně musíme hovořit o funkci „Šifrovat názvy souborů“.Tato funkce skryje názvy souborů.Pokud tuto funkci nepovolíte, můžete otevřít svůj archiv a podívat se na názvy souborů.Současně je třeba zadat heslo, abyste mohli otevřít samotné soubory nebo úplně rozbalit archiv.Pokud povolíte šifrování jmen, bude archiv zcela chráněn heslem.V takovém případě nelze bez zadání hesla zobrazit ani názvy souborů.Po zadání hesla a zapnutí (nebo nezapnutí) šifrovací funkce je třeba zavřít malé okno s heslem kliknutím na tlačítko „OK“.

Poté se vrátíte do velkého okna s nastavením archivu.Zde můžete změnit další parametry vytvořeného archivu.Pokud vám však vše vyhovuje, stačí kliknout na tlačítko „OK“.

Poté bude zahájeno vytváření archivu s nastaveným heslem.Čas potřebný k vytvoření archivu závisí na výkonu počítače a množství archivovaných souborů.Po dokončení archivace se vytvořený archiv objeví ve stejné složce jako vaše zdrojové soubory.

Jak vložit heslo do archivu pomocí archivátoru 7zip

Dalším velmi oblíbeným archivátorem je 7zipový archivátor.Na rozdíl od WinRAR je tento archivátor zcela zdarma.Chcete-li nastavit heslo pro archiv pomocí 7zip, musíte na soubory kliknout pravým tlačítkem a vybrat položku nabídky „7zip - Přidat do archivu“.

Poté se před vámi otevře okno s nastavením archivu.Rozhraní programu 7zip je mnohem jednodušší a srozumitelnější.Nejsou žádné karty a všechny funkce jsou umístěny v jednom okně.Aby bylo možné heslo uložit do archivu, musíte zadat heslo do dvou polí, která se nacházejí pod slovem „Šifrování“.

Po zadání požadovaného hesla můžeme změnit další parametry archivace.Pokud vám vše vyhovuje, klikněte na tlačítko „OK“.

Po kliknutí na tlačítko „OK“ začne proces archivace vašich souborů.Stejně jako u WinRAR může tento proces nějakou dobu trvat, v závislosti na množství dat a výkonu vašeho počítače.