Jak vložit heslo do počítače se systémem Windows 10

V Windows 10 nemůžete heslo vložit do počítače pomocí klasického „ ovládacího panelu “, jako tomu bylo v systému Windows 7 a starších verzích systému Windows.Místo toho musí být heslo nastaveno pomocí nové nabídky pro konfiguraci počítače, který se nazývá „Nastavení“.

V tomto článku budeme hovořit o tom, jak nastavit heslo v počítači se systémem Windows 10 pomocí nabídky Možnosti, a také zvážit alternativní možnost pomocí příkazového řádku.

Jak nastavit heslo pomocí nabídky Možnosti

Nejjednodušší způsob, jak nastavit heslo v počítači se systémem Windows 10, je použít nabídku„ Parametry .“Chcete-li to provést, stiskněte kombinaci klávesWindows + Ia v okně, které se otevře, přejděte do části „ Účty - parametry přihlášení “.Zde musíte kliknout na tlačítko „ Přidat “, které se nachází v bloku „Heslo“.

Poté se objeví formulář pro nastavení hesla.Zde musíte zadat heslo dvakrát, stejně jako nápovědu k heslu.Po vyplnění všech polí stačí kliknout na tlačítko „Další“, aby se nastavení použilo.

Jak nastavit heslo pomocí příkazového řádku

Můžete také nastavit heslo v počítači se systémem Windows 10 pomocí příkazového řádku.Chcete-li to provést, stiskněte kombinaci klávesWindows + Xa v zobrazené nabídce vyberte „ Příkazový řádek (správce) “.TakžeVy tedy spustíte „Příkazový řádek“ s právy správce.

První věcí na příkazovém řádku je provedení příkazu „ net user “.Po provedení tohoto příkazu se na obrazovce objeví seznam uživatelů.V tomto seznamu můžete vidět správné uživatelské jméno.V našem případě se jedná o „DefaultAccount“.

Poté si uživatel může nastavit heslo.Chcete-li to provést, spusťte příkaz „ net user Name Password “.Kde místo „Jméno“ zadáme jméno uživatele, pro kterého chcete nastavit heslo.No, namísto „hesla“, jak si možná myslíte, nahradíme heslo, které potřebujeme.Například pokud chcete nastavit heslo „321“ pro uživatele „DefaultAccount“, pak musíte zadat příkaz „net user DefaultAccount 321“

Pokud je vše hotovo správně, systém nastavíheslo a bude označovat, že příkaz byl úspěšně dokončen.