Jak vložit heslo na router

S rostoucí popularitou mobilních zařízení, jako jsou notebooky, tablety a chytré telefony, se zvýšila popularita bezdrátových domácích směrovačů.Nyní má jakýkoli bytový dům desítky sítí Wi-Fi a ještě více zařízení, která lze k těmto sítím připojit.V těchto podmínkách je nutné sledovat zabezpečení vašeho routeru a sítě Wi-Fi.

Už jsme hovořili o tom, jak chránit Wi-Fi síť heslem.Tentokrát budeme hovořit o tom, jak zadat heslo do routeru.To je, jak chránit webové rozhraní routeru heslem.

Routery od různých výrobců mají odlišné webové rozhraní.Proto není možné psát pokyny pro všechny příležitosti.V tomto článku si povíme, jak nastavit heslo pro směrovače D-link DIR-645 a Asus RT-N65U.Pokud máte jiný router, přečtěte si pečlivě tento článek a zkuste to udělat stejně.

) Krok číslo 1. Otevřete webové rozhraní routeru.

K otevření webového rozhraní routeru je třeba spustit jakýkoli prohlížeč a do adresního řádku zadat IP adresu routeru.V případě routeru D-link DIR-645 musíte zadat IP adresu 192.168.0.1.

Po zadání adresy IP byste měli vidět okno s výzvou k zadání hesla.Pokud je router nový a heslo jste nezměnili, stačí od té doby kliknout na tlačítko Přihlásit seVe výchozím nastavení není na tomto routeru žádné heslo.

Pokud jste již heslo změnili, musíte toto heslo zadat a kliknout na tlačítko Přihlásit se.Po kliknutí na tlačítko „Přihlášení“ se před vámi otevře webové rozhraní routeru.

Krok č. 2. Přejděte do části „Nástroje - Správce“.

Ve webovém rozhraní routeru musíte najít stránku pro změnu hesla.V našem případě proto musíte jít do sekce „Nástroje“ a poté do sekce „Správce“.Na této stránce bude formulář pro zadání nového hesla pro router.

Krok č. 3. Zadejte nové heslo a uložte nastavení.

V sekci „Nástroje - Správce“ existují dva formuláře pro zadání hesla.Do obou formulářů zadejte nové heslo a klikněte na tlačítko „Uložit nastavení“.

Poté uvidíte zprávu, že router ukládá nastavení.Jak vidíte, bylo zadání hesla na router D-link DIR-645 velmi jednoduché.

Jak nastavit heslo na routeru Asus RT-N65U

Krok č. 1. Otevřete webové rozhraní routeru.

Stejně jako v předchozím případě musíme nejprve otevřít webové rozhraní routeru.Chcete-li to provést, otevřete libovolný prohlížeč a do adresního řádku zadejte IP adresu našeho routeru.V případě Asus RT-N65U musíme zadat 192.168.1.1.

Poté se před námi otevře vyskakovací okno, ve kterém musíme zadat uživatelské jméno a heslo.Ve výchozím nastavení se pro tento router používá uživatelské jméno „admin“ a heslo je heslo, které jste zadali při počáteční konfiguraci routeru.

Krok č. 2. Přejděte do části „Administrace - systém“.
​​

Poté, co jste zadali přihlašovací jméno a heslo pro přístup k webovému rozhraní routeru, musíte přejít do sekce „Správa“ v nabídce na levé straně a poté otevřít kartu „Systém“.v horní části stránky.

Krok č. 3. Zadejte nové heslo a uložte nastavení.

Na kartě „Systém“ jsou dvě pole pro zadání hesla.Do obou polí zadejte nové heslo a klikněte na tlačítko „Použít“.

Po kliknutí na tlačítko „Použít“ router uloží nastavení.Stejně jako v případě předchozího modelu se ukázalo, že je velmi snadné nastavit heslo na routeru Asus.Vše, co musíte udělat, je několikrát kliknout myší a zadat nové heslo.