Jak vložit hudbu do prezentace PowerPoint na všech snímcích

Při vytváření prezentace je často nutné přehrávat hudbu.Naštěstí vám editor prezentace PowerPoint umožňuje implementovat toto pouhým pár kliknutí myší.

V tomto článku budeme hovořit o tom, jak vložit hudbu do prezentace PowerPoint a okamžitě na všechny snímky.Instrukce bude relevantní pro PowerPoint 2007, 2010, 2013 a 2016.

Jak vložit hudbu do prezentace PowerPoint 2007, 2010, 2013 nebo 2016

Pokud používáte PowerPoint 2007, 2010, 2013 nebo 2016,pak, chcete-li do prezentace vložit hudbu, musíte otevřít snímek, na kterém by měla hudba začít, a přejděte na kartu „Vložit“.Zde na kartě „Vložit“ musíte kliknout na tlačítko „Zvuk“ a v nabídce, která se otevře, vyberte „Zvuk ze souboru“.

Poté se otevře okno pro výběr souboru.Vyberte soubor s hudbou, kterou potřebujete, a v prezentaci se objeví malý přehrávač s obrázkem reproduktoru.

Ve výchozím nastavení se přehrávání vložené hudby nespustí, až po stisknutí tlačítka „Play“.Pokud tato možnost spouštění hudby není pro vaši prezentaci vhodná, můžete povolit automatické přehrávání.Vyberte obrázek reproduktoru, který se objevil po vložení hudby myší, a přejděte na kartu „Přehrávání“.K dispozici je rozbalovací nabídka, ve které si můžete vybrat, jak zahájit přehrávání hudby.

K dispozici jsou tři možnosti přehrávání:

  • Kliknutím na- přehrávání hudby se spustí po stisknutí tlačítka „Přehrát“;
  • Automaticky-přehrávání hudby se spustí automaticky, jakmile se snímek zobrazí a skončí po přesunutí na další snímek;
  • Pro všechny snímky- přehrávání hudby se spustí automaticky, jakmile se prezentace zobrazí a pokračuje na všech následujících snímcích;

Kromě toho existují na kartě „Přehrávání“ další funkce, které mohou být pro vás užitečné.Dále se budeme zabývat některými z těchto funkcí.

Přehrávejte hudbu nepřetržitě. Na kartě „Přehrávání“ můžete povolit nepřetržité přehrávání.V tomto případě bude hudba vložená do prezentace PowerPoint přehrávána v kruhu.To je velmi výhodné, pokud chcete, aby hudba zněla během prezentace.

Skryje obraz. Zaškrtnutím políčka vedle funkce „Skrýt při zobrazení“ skryjete během prezentace prezentaci reproduktoru.

Svazek. Pomocí rozbalovací nabídky „Hlasitost“ můžete změnit hlasitost hudby vložené do prezentace.Existují čtyři gradace hlasitosti: tichá, střední, hlasitá a ztlumená.

Doba vyblednutí. Pomocí funkce „Extinction Duration“ můžete nakonfigurovat fade in a fade out of sound.

Úpravy zvuku. Můžete také provést jednoduchou editaci hudby v editoru prezentace PowerPoint.

To provedete kliknutím na tlačítko „Editace zvuku“ a v zobrazeném okně posuňte posuvníky označující začátek a konec zvukové stopy.