Jak vložit text do výkresu v aplikaci Word

Při zpracování dokumentů v textovém editoru Word může být nutné vložit text na horní část obrázku.Obvykle se v takových případech uchýlí k použití grafických editorů, ale není to nutné.Text můžete do obrázku vložit přímo v aplikaci Word.

V tomto materiálu budeme zvažovat dva způsoby, jak toho lze dosáhnout.Materiál bude relevantní pro moderní verze aplikace Word, jako je Word 2007, 2010, 2013 nebo 2016.

Vložení textu do výkresu pomocíPrvek „Titulek“

Snad nejsnadnějším způsobem, jak vložit text do výkresu v aplikaci Word, je použít prvek nazvaný „Titulek“.To se provádí následovně.Nejprve přejděte na kartu „Vložit“ a klikněte na tlačítko „Titulek“.V důsledku toho se zobrazí seznam mnoha možností.V tomto seznamu musíte vybrat první možnost, která se nazývá „Jednoduchý nápis“.

Poté se v dokumentu Word objeví malý rámeček, do kterého můžete zadávat text.Hlavním rysem tohoto snímku je možnost umístit jej kdekoli v dokumentu, a to i nad výkresy.V takovém případě můžete změnit vzhled textu a otočit jej do libovolného úhlu.

Pokud potřebujete vložit text na horní část obrázku, jednoduše přesuňte tento rámeček s textem do svého obrázku.Chcete-li to provést, klepněte levým tlačítkem na okraj rámečku a neUvolněním tlačítka přesunete rámeček do výkresu.Chcete-li změnit text uvnitř rámu, jednoduše jej vyberte myší a nahraďte jej textem, který potřebujete.Poté dostanete něco jako výsledek níže.

Nejpravděpodobněji se budete chtít zbavit bílého pozadí, které se nachází pod textem.Vyberte rámeček s textem a přejděte na záložku „Formát“.K dispozici bude tlačítko „Vyplňte tvar“, kterým se vybere barva pozadí.Chcete-li pozadí zcela odstranit, vyberte možnost „Bez výplně“.

Také na kartě „Formát“ je tlačítko „Obrys tvaru“, pomocí kterého můžete změnit barvu obrysu nebo ji zcela odstranit.

Poté, co odstraníte pozadí pod textem a osnovou, dostanete něco jako výsledek níže.Pokud vám to stačí, můžete se tam zastavit.

Pokud chcete do obrázku vložit krásnější text, můžete použít další textová nastavení, která jsou k dispozici na kartě „Formát“.

Pokud si trochu zahrajete se styly, můžete takový text získat.

Vypadá to, že text byl vložen do grafického editoru, ale ve skutečnosti bylo vše provedeno výhradně v aplikaci Word.

Vložení textu do výkresu pomocí obtékání

Dalším způsobem, jak vložit text do výkresu, je použít funkci nazvanou „Zalomení textu“.K použití této funkce potřebujeteklepněte pravým tlačítkem myši na obrázek, do kterého chcete vložit text, a v nabídce, která se otevře, vyberte položku „Zalomit text - za textem“.

Po aktivaci této funkce lze kresbu volně pohybovat po dokumentu Word a kresba bude vždy pod textem.To vám umožní přesunout obrázek na požadovaný text.

Tato funkce je zvláště užitečná, pokud potřebujete vložit velký obrázek do dokumentu Word, který zabírá téměř veškerý prostor na listu.