Jak vrátit zpět systém v systému Windows 10

V předchozím článku jsme hovořili o tom, jak vrátit zpět Windows 10 na Windows 8.1 nebo Windows 7.Pokud máte zájem vrátit se ke staré verzi systému Windows, klikněte na odkaz (výše), protože tento článek bude diskutovat o tom, jak vrátit Windows 10 do bodu obnovení.

Vrácení systému Windows 10 do boduzotavení

Pokud máte Windows 10 a chcete vrátit systém zpět do bodu obnovení, musíte stisknout kombinaci kláves Windows + X (nebo klepnout pravým tlačítkem myši na nabídku START) a v nabídce, která se otevřevyberte „ Ovládací panel “.

Poté, co se dostanete do klasického „Ovládacího panelu“, umístěte kurzor do vyhledávací lišty (pravý horní roh okna) a zadejte vyhledávací dotaz „Obnovit“.Poté otevřete sekci „Ovládací panely“ se stejným názvem.

Tím se dostanete do části Obnovení na ovládacím panelu.Zde musíte kliknout na odkaz „Spustit obnovení systému“

Poté se spustí průvodce „Obnovení systému“.Chcete-li vrátit systém Windows 10 zpět do bodu obnovení, jednoduše klikněte na tlačítko „Další“ a postupujte podle pokynů na obrazovce.

Dalším krokem je výběr boduobnovení, do kterého chcete vrátit Windows 10. Vyberte požadovaný bod ze seznamu a klikněte na tlačítko „Další“.

Pokud nevíte, který z bodů obnovy zvolit pro vrácení systému, můžete použít tlačítko „Vyhledat postižené programy“.Zvýrazněte bod obnovení a klikněte na toto tlačítko.

Poté se otevře okno, ve kterém se zobrazí programy, které budou ovlivněny tak či onak během vrácení systému Windows 10, když je vybrán tento bod obnovení.Horní seznam programů zobrazí programy, které budou odstraněny, a dolní seznam programů, které budou obnoveny.

Po výběru bodu obnovení stačí kliknout na tlačítko „Dokončit“ a operační systém Windows 10 se vrátí zpět k vybranému bodu.

Jak vrátit systém zpět, pokud se systém Windows 10 nespustí

Pokud se systém Windows 10 nespustí, nemůžete vrátit systém Windows 10 zpět.jak je popsáno výše.Místo toho je třeba zavést systém z instalačního disku Windows 10 a v okně, kde musíte vybrat jazyk, stačí kliknout na tlačítko „Další“.

Poté neklikneme na tlačítko „Instalovat“, ale na odkaz „Obnovení systému“, který se nachází ve spodní části okna.

Dále přejděte do části „Diagnostika“.

​​

Vyberte „Pokročilé možnosti“.

Jdeme na Obnovení systému

A vybereme operační systém.

Výsledkem je, že se před vámi otevře průvodce „Obnovení systému“, pomocí kterého můžete systém vrátit zpět na místo, které potřebujete.

Popsali jsme první část tohoto článku (viz výše) o tom, jak vrátit systém zpět pomocí tohoto průvodce.


Jak vytvořit bod obnovy pro budoucí vrácení systému

Body obnovy se vytvoří automaticky.Například při aktualizaci operačního systému nebo v době instalace některých programů nebo ovladačů.Můžete je však vytvořit ručně.To může být užitečné, pokud plánujete nainstalovat všechny programy nebo ovladače, které ve vašem počítači nemusí fungovat stabilně.

Chcete-li vytvořit bod obnovení pro vrácení systému Windows 10, musíte stisknout kombinaci klávesWindows + Pause /Breaka v okně, které se otevře, klikněte na tlačítko „Ochrana systému“.

Poté se na kartě „Ochrana systému“ otevře okno „Vlastnosti systému“.Zde musíte vybrat myší disk, na kterém je nainstalován váš operační systém, a kliknout na tlačítko „Vytvořit“.

Pokud nestisknete tlačítko „Vytvořit“, deaktivovali jste obnovení systému.V tomto případě musíte nejprve kliknout na tlačítko „Konfigurovat“, povolit obnovení a vybrat na něm několik gigabajtů volného místa.

Poté zadáme název bodu obnovy a znovu klikneme na tlačítko „Vytvořit“.

Poté systém Windows 10 začne vytvářet bod obnovení pro budoucí vrácení systému.