Jak vrátit zpět Windows 10 na Windows 8.1 nebo Windows 7

Operační systém Windows 10 je rozhodně jedním z nejúspěšnějších v řadě Windows.Ani ona jí však nevyhovovala.Pokud nejste s tímto operačním systémem spokojeni a chcete se vrátit k předchozímu, pak je tento článek právě pro vás.Zde budeme hovořit o tom, jak vrátit zpět Windows 10 do Windows 8 nebo Windows 7.

Abyste mohli vrátit zpět Windows 10, musíte otevřít okno „Možnosti“.To lze provést několika způsoby, například pomocí nabídky Start.

Po otevření okna s nastavením přejděte do části „Aktualizace a zabezpečení“ a poté otevřete podsekci „Obnova“.V této části bude k dispozici funkce „Návrat do systému Windows 7“ nebo „Návrat do systému Windows 8“ v závislosti na operačním systému, který jste dříve používali.Chcete-li vrátit zpět Windows 10, musíte tuto funkci aktivovat kliknutím na tlačítko "Start".

Po kliknutí na tlačítko „Start“ vás systém požádá o nahlášení důvodu návratu do starého operačního systému.Vyberte jednu nebo více navrhovaných možností a klikněte na tlačítko „Další“.

Dalším krokem je obrazovka pro vrácení informací.Podívejte se a klikněte na tlačítko „Další“.

Dále vás systém upozorní na nutnost znát heslo pro vstup do starého operačního systému.Jinak se po vrácení oken 10 nebudete moci přihlásit.

Poslední obrazovka před spuštěním vrácení zpět systému Windows 10 vám děkuje za použití nové verze systému Windows.Zde stačí kliknout na tlačítko „Návrat“.

Poté systém spustí vrácení zpět.Další postupbude proveden automaticky a nevyžaduje váš zásah.

Nemám funkce „Vrátit do Windows 7“ nebo „Vrátit do Windows 8“.Co dělat

Pokud nastavení nemá funkci „Návrat do systému Windows 7“ nebo „Návrat do systému Windows 8“, nebudete moci systém Windows 10. vrátit zpět. Tato funkce je k dispozici pouze do 30 dnů po upgradu naWindows 10. Poté systém odstraní složku Windows.old, ve které jsou uloženy soubory starého systému, a vrácení zpět není možné.V takovém případě se můžete vrátit k používání starého operačního systému pouze pomocí úplné přeinstalace.

Neplánuji vrátit systém Windows 10. Jak odstranit složku Windows.old?

Složka Windows.old zabírá na systémovém disku dost místa.Pokud tedy máte rádi systém Windows 10 a nemáte v plánu vrátit se zpět do systému Windows 8 nebo Windows 7, můžete tuto složku odstranit a uvolnit tak místo.

Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je pomocí funkce Vyčištění disku.Klepněte pravým tlačítkem myši na vaši systémovou jednotku a vyberte „Vlastnosti“.Poté se před vámi otevře okno „Vlastnosti disku“.Zde musíte kliknout na tlačítko „Vyčištění disku“.

Dále systém spustí analýzu vašeho disku.Nezavírejte toto okno, počkejte na dokončení analýzy.

Po dokončení analýzy se otevře okno pro čištění disku.V tomto okně musíte kliknout na tlačítko „Vymazat systémové soubory“ a počkat, až systém znovu analyzuje váš disk.

Poté se znovu zobrazí okno „Vyčištění disku“.Toto okno bude k dispoziciPoložka „Předchozí instalace systému Windows“.Aktivujte ji a klikněte na tlačítko „OK“.

Poté vás systém upozorní na smazání souborů a pokud souhlasíte, začne mazat systémový disk.Po dokončení tohoto procesu zůstane na disku pouze prázdná stará složka systému Windows.Pokud si přejete, můžete jej také smazat.Chcete-li to provést, otevřete příkazový řádek s právy správce a spusťte příkaz rd /s /qc:\windows.old.