Jak vstoupit do nouzového režimu Windows 10

Nouzový režim je vynikajícím nástrojem pro řešení různých problémů s operačním systémem Windows.Pokud se váš systém nespouští nebo nefunguje stabilně, můžete zkusit vstoupit do nouzového režimu a problém vyřešit.V mnoha případech vám tento přístup umožní oživit i vážně poškozený systém.

Předtím, než se objevil Windows 8, bylo nutné vstoupit do nouzového režimu, stačí restartovat počítač a na začátku stahování stiskněte klávesu F8 na klávesnici.Poté se objevil seznam možných režimů Windows, mezi nimi i bezpečný režim.Ale s příchodem Windows 8 tato metoda přestala fungovat.Nyní musíte vstoupit do nouzového režimu jiným způsobem.

V tomto článku budeme hovořit o tom, jak vstoupit do nouzového režimu systému Windows 10. Dále se budeme zabývat dvěma možnými situacemi: když se systém Windows 10 spustí v normálním režimu a když se systém Windows 10 nespustí.Začněme první situací, protože je to jednodušší.

Jak se dostat do nouzového režimu Windows 10 pomocí MSCONFIG

Pokud vášProtože se Windows 10 stále načítá, můžete vstoupit do nouzového režimu pomocí obslužného programu MSCONFIG.Chcete-li to provést, otevřete nabídku Run (Windows-R) nebo vyhledávací lištu Windows 10 a zadejte příkaz „ MSCONFIG “.

Poté se před vámi otevře okno „Konfigurace systému“.Tady to potřebujetepřejděte na kartu „Stáhnout“ a aktivujte funkci „Nouzový režim“.Poté musíte okno zavřít kliknutím na tlačítko „OK“ a restartovat počítač.

Při příštím restartování se počítač automaticky spustí v nouzovém režimu.Musíte však zvážit jeden důležitý bod.Po povolení funkce „Nouzový režim“ v MSCONFIG se počítač pokaždé spustí v nouzovém režimu.Chcete-li se vrátit k normálnímu provozu, musíte znovu přejít do MSCONFIG, zrušte zaškrtnutí políčka „Nouzový režim“ a restartujte počítač.

Jak vstoupit do nouzového režimu Windows 10 pomocí spouštěcího disku

Pokud se váš Windows 10 vůbec nespustí, výše uvedená metoda vám nepomůže.V takovém případě potřebujete spouštěcí disketu se systémem Windows 10 (nebo spouštěcí jednotku USB Flash).Vložte spouštěcí disk do jednotky a spusťte počítač z ní způsobem, který jste provedli před přeinstalací Windows.

Na samém začátku uvidíte okno s výběrem jazykových možností.Zde nemůžete nic změnit a stačí kliknout na tlačítko „Další“.

Poté se zobrazí okno s velkým tlačítkem „Instalovat“.Zde musíte kliknout na odkaz „Obnovení systému“, který se nachází ve spodní části okna.

Poté se otevře malá nabídka s modrým pozadím.Zde musíte vybrat položku „Diagnostika“.

V části „Diagnostika“ vyberte položku „Další parametry“.

Otevřeme příkazový řádek.

Poté se na obrazovce objeví příkazový řádek.Zde musíte zadat příkaz "bcdedit /set {globalsettings}advancedoptions true “a stiskněte klávesu Enter.Poté zavřete příkazový řádek stisknutím tlačítka s červeným křížkem.

Po uzavření příkazového řádku vyberte položku nabídky „Pokračovat“.

V důsledku toho se počítač musí restartovat.Spouštíme počítač, nikoli spouštěcí disketu, ale jako obvykle.Pokud je vše hotovo správně, pak by se na obrazovce měla objevit nabídka „Boot Parameters“.

Pomocí této nabídky můžete vstoupit do nouzového režimu systému Windows 10 a aktivovat další speciální režimy systému.

Je třeba poznamenat, že po výše uvedených krocích zobrazí počítač při každém zapnutí nabídku „Možnosti spouštění“.Chcete-li tuto funkci deaktivovat, musíte znovu zavést systém ze spouštěcího disku a pomocí příkazového řádku spustit příkaz „bcdedit /deletevalue {globalsettings} advancedoptions“.