Jak vstoupit do registru

Registr Windows je místo, kde operační systém a nainstalované programy ukládají svá nastavení.Mnoho z těchto nastavení lze změnit pouze přímo prostřednictvím registru samotného.V tomto krátkém článku budeme hovořit o tom, jak zadat registr Windows.

Metoda číslo 1. Do registru zadejte příkaz REGEDIT.

Nejjednodušší způsob, jak vstoupit do registru Windows, je použít příkaz REGEDIT.Tento příkaz lze provést několika způsoby.Můžete například stisknout kombinaci kláves Windows-R.Poté se otevře okno Spustit.V tomto okně zadejte příkaz REGEDIT a stiskněte klávesu Enter.

Příkaz REGEDIT můžete také zadat v příkazovém řádku systému Windows. Příkazový řádek otevřete libovolným pohodlným způsobem, do něj zadejte příkaz REGEDIT a stiskněte klávesu Enter.

Další možností je vyhledávací lišta v nabídce Start (nebo na úvodní obrazovce).Otevřete nabídku Start a do vyhledávání zadejte REGEDIT.Poté systém vyhledá editor registru a nabídne jeho otevření.

Metoda číslo 2. Do registru zadejte soubor regedit.exe.

Do registru můžete také vstoupit ručně otevřením regedit.exe.Tento soubor je umístěn ve složce Windows.Pokud potřebujete pravidelně pracovat s registrem, můžete pro tento soubor vytvořit zástupce na ploše.

Můžete také vytvořit zástupce pro zadání registru pomocí příkazu REGEDIT.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na plochu a vyberte "Vytvořit zástupce".

Poté se otevře okno pro vytvoření zástupce.V tomto okně stačí zadatPříkaz REGEDIT a klikněte na tlačítko „Další“.

Dále zadejte název zkratky a klikněte na tlačítko „Dokončit“.

Ve výsledku by se na ploše měla objevit zkratka pro zadání registru systému Windows.