Jak vybrat herní myš

Počítačové hry jsou něčím, na co jsou závislí, hrají je děti i dospělí.Počítačové hry, stejně jako jakékoli jiné koníčky, však vyžadují investování určitého množství peněz.A nejde jen o nákup většiny her.Aby bylo možné prokázat dobré výsledky v dynamických počítačových hrách a získat maximální potěšení z procesu hry, určitě potřebujete speciální herní myš.Nyní budeme hovořit o tom, jak vybrat herní myš pro váš počítač.

Výběr herní myši by se měl přistupovat odpovědněji než výběr běžných počítačových myší, které se používají pro práci.V opačném případě můžete utratit působivou částku na nákup pokročilé herní myši a v důsledku toho budete zklamáni.

Hlavní vlastnosti herních myší jsou: ergonomie, funkčnost a vzhled.

Ergonomie herních myší

Ergonomiejsou použitelné.Čím je myš ergonomičtější, tím pohodlnější je použití.Hlavní složky ergonomie myši jsou: tvar myši, materiály těla, teflonové nohy a hmotnost myši.

Tvar herních myší. Nyní v prodeji najdete myši tří typů: pro praváky, pro leváky a univerzální.Většina konvenčních myší, stejně jako většina levných herních myší, jsou univerzální.Jsou symetrické, a proto jsou stejněje vhodné použít praváky i leváky.Jsou však výrazně méně výhodné pro myši navržené speciálně pro jednu ruku.

Pokud tedy chcete získat skutečnou herní myš, musíte opustit univerzální myši a vybrat model navržený pro vaši pracovní ruku.V takovém případě můžete během hry získat maximální pohodlí.

Případové materiály. Herní myši s pogumovanými povlaky se v poslední době staly populární.Takové myši jsou mnohem hezčí držet v ruce.Nesklouzávají ani z potících rukou.Obyčejný plast, který se používá při výrobě myší, má také různé kvality.U levných modelů to může být příliš drsné nebo příliš kluzké, což negativně ovlivní hru.

Teflonové nohy. Nyní jsou téměř všechny myši vybaveny teflonovými nohami pro lepší klouzání.U levných modelů jsou však tyto nohy velmi malé a rychle vymazány.Při výběru herní myši byste proto měli věnovat pozornost velikosti teflonových nohou, měly by být poměrně velké a silné.

Hmotnost herní myši. Důležitá je také hmotnost myši.Čím těžší je myš, tím přesněji můžete zaměřit svůj zrak.S nárůstem hmotnosti se však rychlost pohybu zraku snižuje.Proto by nejlepší volbou byla hrací myš se speciálními váhovými činidly, která mohou být samostatně odstraněna a instalována uvnitř myši.

Funkčnost herních myší

Za druhéCharakteristickým znakem je funkčnost myši.Patří sem další tlačítka, rozlišení senzorů a software pro jemné doladění vaší herní myši.

Typ senzoru. Myši s optickými a laserovými senzory jsou v současné době v prodeji.Mezi těmito dvěma technologiemi existuje několik rozdílů:

  • Rozlišení senzoru. U laserových myší je rozlišení senzoru vždy o něco vyšší.
  • Citlivost na hrací plochu. Laserové myši jsou méně citlivé na kvalitu hrací plochy a mohou pracovat na jakémkoli netransparentním povrchu.
  • Citlivost na trosky na hrací ploše. Laserové myši vyžadují čistý hrací povrch.V opačném případě se kurzor myši může při záběru malými a pohybujícími se objekty škubnout.U optických myší takový problém neexistuje.

Obecně laserové myši neposkytují žádné vážné výhody.Proto vybrat výhradně laserové herní myši jen proto, že „je chladnější“, nedává absolutně žádný smysl.

Rozlišení senzoru. Rozlišení senzoru je charakteristika, které je věnována největší pozornost.Moderní herní myši jsou vybaveny senzory s rozlišením 5600 dpi nebo více.Normální indikátor pro herní myš by byl 3000 dpi.Ve většině případů je to více než dost.

Další tlačítka. Většina herních myší je vybavena dalšími tlačítky.V některých je myš pouze jedním tlačítkem pro přepínání dpi a inněkterá z dalších tlačítek mohou dosáhnout obrovského množství.Například herní myš Razer Naga MMOG okamžitě přijala 17 (!) Další tlačítka.Pokud ještě nevíte, proč potřebujete velké množství dalších tlačítek, neměli byste takové myši kupovat.Ve většině případů to trpí ergonomie zařízení.

Vestavěná paměť. ​​Velmi užitečná funkce.Pomocí vestavěné paměti můžete uložit nastavení do samotné myši.To vám umožní používat myš na jakémkoli počítači a zároveň všechna vaše nastavení budou fungovat jako obvykle.Navíc myš nemusí být po přeinstalování operačního systému znovu nakonfigurována.

Pokud jde o vzhled, hlavní věc je, že to nenarušuje ergonomii nebo funkčnost herní myši.Pro zbytek si můžete vybrat myš s libovolným designem, který se vám líbí.