Jak vyčistit počítač od nepotřebných programů

V průběhu práce s počítačem uživatelé instalují velké množství programů.Výsledkem je, že tyto programy zabírají místo na systémovém disku, zaplňují nabídku Start a často vytvářejí další zatížení počítače.Abyste tuto situaci napravili, musíte čas od času vyčistit počítač od nepotřebných programů.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak to lze udělat rychle a snadno.

Aby bylo možné počítač očistit od nepotřebných programů, musí být odstraněny.To lze provést prostřednictvím ovládacího panelu operačního systému Windows nebo pomocí programů třetích stran.

Metoda č. 1. Čištění počítače od nepotřebných programů prostřednictvím ovládacího panelu.

Otevřete ovládací panel a přejděte k části „ Odstranění programu “.

Pokud používáte operační systém Windows 8, můžete jednoduše otevřít úvodní obrazovku pomocí dlaždic a do vyhledávání zadat „Odinstalovat program“.

Poté vás systém Windows 8 vyzve k otevření tohoto okna.Po otevření okna „Odinstalovat program“ uvidíte seznam programů nainstalovaných v počítači.

Okno „Odinstalovat programy“ můžete otevřít také pomocí nabídky „Spustit“.Stiskněte kombinaci kláves Win + R av okně, které se otevře, zadejte příkaz „appwiz.cpl“.

Otevřeli jste tedy okno „Odinstalovat programy“.Nyní můžete začít čistit počítač od nepotřebných programů.Zvýrazněte nepotřebný program a klikněte na tlačítko „Odinstalovat /změnit“.Toto tlačítko se nachází nad seznamem nainstalovanýchprogramy.

Po kliknutí na tlačítko „Smazat“ se spustí instalační program tohoto programu, který nabídne smazání nebo změnu tohoto programu.V některých případech se odebrání programu spustí automaticky.

Metoda číslo 2. Vyčištění počítače od nepotřebných programů pomocí CCleaner.

Počítač můžete také vyčistit od nepotřebných programů pomocí speciálních programů.Jedním z nejpopulárnějších programů tohoto typu je CCleaner.

Otevřete program CCleaner a přejděte na kartu „Služba“ a poté na kartu „Odinstalovat programy“.Poté uvidíte seznam nainstalovaných programů.

Chcete-li počítač očistit od nepotřebných programů, zvýrazněte program a klikněte na tlačítko „Odinstalovat“.Poté, stejně jako v předchozím případě, se spustí instalační program, který nabídne odebrání tohoto programu.