Jak vyčistit soubor Hosts

Soubor Hosts je textový soubor používaný k uložení seznamu domén a IP adres, které těmto doménám odpovídají.Tento seznam se používá k převodu symbolických jmen na IP adresy a naopak.

Díky této funkci jsou soubory Hosts viry často používány k blokování přístupu k antivirům a také k nahrazování webů.Okamžitě po infekci virus modifikuje soubor Hosts.K tomu jsou přidány řetězce, které uživatele přesměrovávají na nesprávné IP adresy.Po odstranění viru tyto položky zůstanou.Proto je nutné vyčistit soubor Hosts.

Vymazání souboru Hosts je poměrně jednoduché.První, co potřebujete, je otevřít okno Spustit.To lze provést otevřením nabídky Start a výběrem Spustit.Kromě toho můžete spustit okno Spustit pomocí kombinace kláves Windows + R nebo prohledáním nabídky Start nebo na úvodní obrazovce, pokud máte Windows 8.

Potépři otevření okna Spustit zadejte příkaz "% systemroot% \ system32 \ drivers \ etc" a stiskněte klávesu enter.Poté by se měla otevřít složka, ve které je umístěn soubor Hosts.Pokud máte potíže, můžete zkusit tuto složku najít ručně.Zpravidla se nachází na adrese "C: \ WINDOWS \ system32 \ drivers \ etc".

Po otevření složky musíte otevřít soubor Hosts.Po poklepání na soubor Hosts se zobrazí okno s výzvou k výběru programu, který bude použit k otevření tohoto souboru.

Zde musíte vybrat program „ Poznámkový blok “.Poté, co si vyberetetento program se otevře soubor Hosts.Protože soubor Hosts je systémový soubor, potřebujete k jeho úpravě oprávnění správce.To je třeba vzít v úvahu.

Po otevření souboru Hosts můžete začít s jeho čištěním.Soubor Hosts se skládá z řádků komentářů a položek.Komentáře jsou označeny symbolem „#“, nijak neovlivňují operační systém a lze je ignorovat.A záznamy vypadají asi takto: 127.0.0.1 localhost.

Abyste mohli vyčistit soubor Hosts, musíte vymazat všechny další řádky nebo úplně obnovit původní podobu souboru.V článku „ Jaký soubor hostitelů by měl vypadat“ se můžete dozvědět více o tom.

Pro zkrácení souboru Hosts musíte zkrátit všechny řádky, které NEZačínají symbolem „#“ kromě řádku „127.0.0.1 localhost“.V normálním souboru Hosts by tedy měly zůstat řádky komentářů začínající symbolem „#“ a řádek „127.0.0.1 localhost“.

Například výše uvedený snímek obrazovky zobrazuje obsah souboru Hosts.Část, která má být odstraněna, je zvýrazněna modrou barvou.