Jak vymazat mezipaměť prohlížeče Google Chrome

Pravděpodobně jste museli čelit skutečnosti, že se stránky nezobrazují správně nebo nevydávají irelevantní informace.V některých případech je to kvůli zastaralé mezipaměti prohlížeče.Nyní vám řekneme, co je mezipaměť a jak ji vymazat v prohlížeči Google Chrome.

Co je mezipaměť v prohlížeči Google Chrome

) Google Chrome, stejně jako každý jiný prohlížeč, má mezipaměť.Mezipaměť nebo mezipaměť jsou data, která byla při procházení webu stažena a uložena na jednotku vašeho počítače.Faktem je, že když otevřete stránku, do počítače se stáhne velké množství dalších zdrojů, které jsou nezbytné pro její normální zobrazení.Mohou to být obrázky, kaskádové styly (CSS), skripty JavaScript a mnoho dalšího.Všechna tato data nejsou pro konkrétní stránku jedinečná a lze je použít na jiných stránkách stejného webu.Proto má smysl je ukládat na disk, do tzv. Mezipaměti a při otevírání dalších stránek již stahovat z Internetu, ale používat uložené kopie.

To je přesně to, co Google Chrome dělá, stejně jako všechny ostatní moderní prohlížeče.Při první návštěvě webu stáhnou všechny zdroje, které jsou nezbytné pro zobrazení otevřené webové stránky.Poté se do mezipaměti uloží vše, co lze uložit a znovu použít.A když otevřete jiné stránky tohoto webu, prohlížeč stáhne pouze samotnou webovou stránku a zdroje, které jsou pro ni jedinečnétuto stránku.U jiných zdrojů se používají uložené kopie z mezipaměti.

Tento přístup k práci s pracovišti má řadu významných výhod.Z pohledu uživatele jsou hlavními výhodami ukládání do mezipaměti zvýšení rychlosti načítání stránek a úspory provozu a z pohledu vlastníka webu se snižuje zatížení serveru.V některých případech však může být mezipaměť nepohodlná.Například obsah na webu může být aktualizován a uživatel bude i nadále přijímat uložená data z mezipaměti.Časem se také zvětší objem mezipaměti, který je uložen v prohlížeči, a na systémové disketě začíná zabírat značné množství.

K vyřešení popsaných problémů je třeba vymazat mezipaměť.V tomto článku vám ukážeme, jak vymazat mezipaměť ve webovém prohlížeči Google Chrome.

Vymazání mezipaměti v prohlížeči Google Chrome

Vymazání mezipaměti v prohlížeči Google Chrome se provádí stejně jako mnoho jiných podobných operací prostřednictvím nastavení.Pokud tedy chcete vymazat mezipaměť, musíte kliknout na tlačítko se třemi tečkami v pravém horním rohu okna a v zobrazené nabídce vyberte „Nastavení“.

Dále musíte procházet nastavení až do konce a přejít do sekce „Upřesnit“.

Dále přejděte znovu dolů a najděte sekci „Vymazat historii“.

Poté se otevře okno „Vymazat historii“.Zde musíte povolit možnost „Obrázky a další soubory uložené v mezipaměti“ a kliknout na tlačítko „Smazat data“.Vezměte prosím na vědomí, že pro vymazání mezipaměti není nutné mazat historii prohlížení, cookies a další uloženédata.Výběrem pouze „Obrázky a další soubory uložené v mezipaměti“ odstraníte pouze mezipaměť prohlížeče.

V případě potřeby můžete také v tomto okně určit časové období, pro které by měla být mezipaměť vymazána.

Například si můžete vybrat: po celou dobu, za poslední 4 týdny, po dobu 7 dnů, po dobu 24 hodin nebo za poslední hodinu.Chcete-li smazat všechna data z mezipaměti Google Chrome, musíte vybrat možnost „pro celou dobu“.

Rychlý přístup k vymazání mezipaměti

Pokud pravidelně musíte vymazat mezipaměť v prohlížeči Google Chrome, doporučujeme zapamatovat si kombinaci kláves CTRL-SHIFT-DEL.Tato kombinace umožňuje rychle otevřít okno „Vymazat historii“, aniž byste museli jít do nastavení prohlížeče.Okno „Vymazat historii“ můžete také vyvolat zadáním adresy „chrome: //settings /clearBrowserData“ do adresního řádku prohlížeče Google Chrome.

Dalším způsobem, jak rychle vymazat mezipaměť v prohlížeči Google Chrome, je instalace zvláštního rozšíření.Můžete například použít rozšíření „ Clear Cache “ z rozšíření obchodu pro Chrome.

Po instalaci tohoto rozšíření se na panelu nástrojů Google Chrome objeví speciální tlačítko, pomocí kterého můžete mezipaměť vymazat jediným kliknutím.