Jak vypálit obraz ISO na USB flash disk

Pokud počítač nemá jednotku, musíte k instalaci operačního systému použít spouštěcí jednotky USB Flash.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak vypálit obraz ISO na USB flash disk pomocí programů UltraISO a Rufus.

Jak zapsat obraz ISO na USB flash disk přes UltraISO

Program UltraISO má mnoho funkcí pro práci s ISOobrázky.Například s UltraISO můžete vytvářet a upravovat obrazy disků, vypalovat a kopírovat disky.Mezi funkce tohoto programu patří také záznam ISO obrazů na USB flash disk.Jedinou nevýhodou UltraISO je to, že je zaplaceno.Můžete však využít bezplatné zkušební období.

Aby bylo možné zaznamenat obraz ISO na USB flash disk, musíte nejprve otevřít obraz ISO prostřednictvím programu UltraISO.Klikněte na ikonu „Otevřít“, která je umístěna na panelu nástrojů programu.

Nebo použijte nabídku „Soubor - Otevřít“.

Poté se na obrazovce objeví malé okno, pomocí kterého můžete vybrat obraz ISO pro záznam na disk.Vyberte požadovaný ISO soubor a klikněte na tlačítko "Otevřít".

Výsledkem by měl být obsah vašeho ISO obrazu v programu UltraISO.

Nyní lze tento obsah zaznamenat na USB flash disk.Chcete-li to provést, jednoduše otevřete nabídku „Samonahrávání“ a vyberte tam „Vypálit obraz pevného disku“.

PotéOtevře se okno s názvem „Write Disk Image“.Pomocí tohoto okna můžete zaznamenat ISO obraz na USB flash disk.Stačí vybrat požadovaný flash disk ze seznamu a kliknout na tlačítko „Uložit“.

Dále program upozorní, že záznam ISO obrazu odstraní všechny soubory na USB flash disku.Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s odstraněním kliknutím na tlačítko „Ano“.

Poté UltraISO začne nahrávat ISO obraz na USB flash disk.Musíte jen počkat, až proces nahrávání skončí.

Jak vypálit ISO obraz na USB flash disk přes Rufus

Druhým způsobem, jak zapsat ISO obrazy na USB flash disk, o kterém se budeme v tomto článku zabývat, je nahrávání prostřednictvím programu Rufus.Na rozdíl od UltraISO je tento program zcela zdarma a můžete si jej stáhnout z oficiálních stránek.Rufus je určen výhradně pro vytváření zaváděcích flash disků.Má tedy minimum funkcí a jejich řešení je velmi jednoduché.

Aby bylo možné vypálit obraz ISO na USB flash disk přes Rufus, vložte USB flash disk do vašeho počítače a spusťte Rufus.První věc, kterou musíte udělat po spuštění programu, je vybrat USB flash disk, na kterém chcete vypálit obraz ISO.

Dále vyberte režim činnosti „ISO-image“ a označte cestu k ISO obrazu, který chceme zaznamenat.

Pokud je zadaný obraz ISO obrazem operačního systému Windows, objeví se přepínač mezi „Standardní instalací Windows“ a „Windows To Go“.Zde vybereme možnost „Standardní instalace systému Windows“.

K tomuNastavení programu Rufus je dokončeno, klikněte na „Start“ a spusťte proces zápisu ISO obrazu na USB flash disk.