Jak vypálit obraz na flash disk přes UltraISO

Moderní přenosné počítače nejsou stále častěji vybaveny jednotkou CD-ROM.Obzvláště často lze na netbookech a ultrabookech pozorovat nedostatek disku.Na jedné straně vám nedostatek jednotky umožňuje přenosný počítač mnohem jednodušší a tenčí, ale na druhé straně to při používání takového zařízení způsobuje řadu nepříjemností.Například pro instalaci operačního systému bude uživatel potřebovat zaváděcí flash disk, kterou budete muset vytvořit sami.V tomto článku budeme postupně hovořit o tom, jak vypálit bitovou kopii operačního systému na USB flash disk přes UltraISO, a vytvořit tak bootovací USB flash disk.

Krok # 1. Stáhněte obrázek do UltraISO.

Aby bylo možné zapsat obrázek na USB flash disk pomocí UltraISO, musí být tento obrázek nejprve načten do programu.Chcete-li to provést, spusťte UltraISO a otevřete nabídku Soubor.Zde musíte vybrat „Otevřít“ a poté vybrat váš ISO soubor.Můžete také jednoduše stisknout kombinaci kláves Ctrl + O.

Poté se zobrazí standardní okno pro otevírání souborů.V tomto okně musíte vybrat bitovou kopii disku.UltraISO podporuje všechny možné formáty bitových kopií, takže se nemusíte starat o to, že se váš obrázek neotevře.

Po výběru požadovaného ISO souboru v nabídce „File - Open“ se v okně programu UltraISO objeví soubory z tohoto obrazu disku.

Se soubory, které se stahují z bitové kopie disku, není třeba nic dělat.V opačném případě poškodíte botuobrázek a spouštěcí jednotka flash, kterou jste vytvořili, nebude fungovat.

Krok č. 2. Připojte jednotku USB Flash a začněte zaznamenávat obraz disku.

Dále je třeba připojit jednotku USB Flash, do které chcete nahrát obraz disku pomocí UltraISO.Chcete-li to provést, stačí ji vložit do počítače a počkat, dokud to neurčí systém.

Po připojení jednotky flash se vracíme do programu UltraISO a otevíráme nabídku „Self-loading“.Zde musíte vybrat možnost „Vypálit obraz pevného disku“.

Poté by se mělo otevřít okno pro nahrávání disku.V tomto okně musíte vybrat USB flash disk, na který chcete nahrát bitovou kopii, a kliknout na tlačítko „Vypálit“.

Poté se objeví varování, že záznam obrazu disku zničí všechny soubory uložené na USB flash disku.Pokud jednotka flash nemá potřebné soubory, klikněte na tlačítko „Ano“.

Krok č. 3. Čekáme, až bude snímek zaznamenán na USB flash disk.

To je vše, nyní zbývá počkat, až program UltraISO zapíše obraz disku na USB flash disk.Proces nahrávání může trvat několik minut.

Po dokončení nahrávání obdržíte zaváděcí jednotku USB Flash.Chcete-li nainstalovat operační systém s jeho pomocí, budete muset vstoupit do systému BIOS a povolit spouštění z jednotek Flash.