Jak vypnout počítač po určité době

Vypnutí počítače je poměrně typický postup, který málokdy způsobuje jakékoli potíže.Nicméně, pokud potřebujete vypnout počítač právě teď, ale po nějaké době, pak je všechno trochu složitější.Nyní budeme hovořit o tom, jak vypnout počítač po určité době.

Vypněte počítač po určité doběpomocí příkazového řádku

Nejjednodušší možností je použít vypnutí příkazů.Tento příkaz můžete zadat v příkazovém řádku, nejjednodušší je však otevřít okno Spustit (pomocí kombinace kláves Windows-R) a do něj zadat příkazy.

Příkaz vypnutí má mnoho parametrů.Pokud je chcete všechny poznat, spusťte příkaz „shutdown /?“.Budeme zvažovat pouze několik z nejzákladnějších z nich:

  • /s - vypnutí:
  • /r - restartování
  • /h - hibernace:
  • ) /f - vynutí uzavření všech otevřených programů bez varování uživatele;
  • /t - nastavení časovače v sekundách;

Abychom počítač po určité době vypnuli, musíme provést příkaz k vypnutí s parametry/s(vypnout počítač) a/t(nastavení časovače))Takže poslední příkaz k vypnutípočítač bude vypadat takto:

  • vypínání /s /t 60

Po provedení tohoto příkazu se počítač vypne po 60 sekundách.Samozřejmě můžete zadat ne 60 sekund, ale kdykoli budete potřebovat (v sekundách).V případě potřeby lze pomocí příkazu vypnutí počítač restartovat nebo odeslat do režimu spánku.Chcete-li to provést, změňte volbu /s na /r (restartování) nebo /h (hibernace).

Vypněte počítač po určité době pomocí plánovače

Další možností je použití Plánovače úloh.Chcete-li spustit Plánovač úloh, otevřete nabídku Start a do vyhledávání zadejte frázi „Plánovač úloh“.Plánovač úloh můžete také spustit spuštěním příkazu taskschd.msc.

Po spuštění Plánovače úloh je třeba vytvořit novou úlohu a nakonfigurovat ji tak, aby po určité době počítač vypla.Klikněte na tlačítko „Vytvořit jednoduchý úkol“.

Poté se před vámi objeví okno pro vytváření úkolů.V první fázi stačí zadat název úkolu a kliknout na tlačítko „Další“.

Dále musíme vybrat frekvenci odezvy pro náš úkol.Pokud chcete počítač vypnout pouze jednou, vyberte možnost „Jednou“.V případě potřeby můžete vybrat možnost „Denně“ nebo jakoukoli jinou.

Dále je třeba zadat přesný čas a datum, kdy chcete počítač vypnout.

Dalším krokem je výběr akce, která bude provedena při spuštění úlohy.Tadymusíte vybrat možnost „Spustit program“.

Poté musíte zadat příkaz pro vypnutí a jeho parametry.Například představíme parametr /s (vypněte počítač) a parametr /t (60 sekundový časovač).

​​

Tímto se dokončí vytváření úkolů, v poslední fázi stačí kliknout na tlačítko „Dokončit“.

Poté se úloha, kterou jste vytvořili, objeví v knihovně plánovače.

Vypněte počítač po určité době pomocí programů

K vypnutí počítače po určité době můžete také použít specializované programy.Jako příklad uvážíme dva populární programy tohoto druhu.

Vypnutí Airytec ( Stáhnout )

Vypnutí Airytec je malý systémový program, což vám umožní automaticky vypnout počítač v určitém čase.Tento program má malý počet funkcí a poměrně jednoduché rozhraní.Díky tomu se s tím může kdokoli vypořádat.Je třeba také poznamenat, že tento program má rozhraní wb.To vám umožní vypnout počítač v místní síti nebo dokonce přes internet.

PowerOff ( Stáhnout )

Výkonný program pro vypnutí počítače.Tento program má mnoho nastavení, která vám umožní přizpůsobit ho libovolnému úkolu.Mezi nedostatky tohoto programu lze rozlišovat kromě příliš matoucího rozhraní, které může odradit nezkušené uživatele.