Jak vypnout počítač pomocí klávesnice

Někdy je nutné rychle vypnout počítač.V takových případech je nejlepší použít klávesnici.V tomto článku si povíme, jak vypnout počítač pomocí klávesnice.

Vypnutí počítače pomocí ALT-F4

Nejjednodušší a nejspolehlivější způsob, jak počítač vypnout z klávesnice, je kombinace klávesALT-F4 .Pomocí této kombinace kláves můžete rychle zavřít všechna otevřená okna a pokud žádná otevřená okna neexistují, operační systém vás vyzve k vypnutí.Tato metoda vypínání funguje stejně ve všech verzích operačního systému Windows, včetně Windows XP, Windows 7 a Windows 10.

Poté, co se na obrazovce objeví okno s výzvou k dokončení práce, bude stačitstiskněte klávesuENTERa počítač se vypne.Pokud nechcete počítač vypnout, například restartovat nebo přejít do režimu spánku, pak pomocí šipek na klávesnici můžete vybrat jednu z dostupných metod pro vypnutí a poté stiskněte klávesuENTER .

Tento způsob vypnutí počítače pomocí klávesnice však není dostatečně rychlý.Musíte trávit časzavřete otevřená okna a stiskněte klávesu enter.Následující metody vypnutí počítače pomocí klávesnice vám umožní vypnout mnohem rychleji.

Vypnutí počítače pomocí Win-X

Pokud používáte operační systém Windows 10, můžete otevřít novou nabídku, která se otevře kliknutím pravým tlačítkem myši na „ Spusťte“nebo kombinaciWin-Xna klávesnici.Pomocí této nabídky můžete rychle spustit mnoho nástrojů pro správu a správu operačního systému.Tato nabídka obsahuje mimo jiné funkci vypnutí počítače.

Chcete-li použít tento způsob vypnutí počítače, musíte stisknout kombinaci klávesWin-Xna klávesnici a poté vybrat položku nabídky „ Vypnutí nebo ukončení systému ".

V tomto menu bude k dispozici několik způsobů vypnutí počítače: Restart, Vypnutí (úplné vypnutí), Hibernace, Režim spánku a Konec (pro změnu uživatele).Chcete-li vybrat jednu z možností, vyberte ji pomocí šipek na klávesnici a stiskněte klávesu Enter.

Vypnutí počítače pomocí nabídky CTRL-ALT-DEL

CTRL-ALT-DEL je klávesová zkratka, která je známa mnoha uživatelům.Ve starších verzích operačního systému Windows tato kombinace otevřela „Správce úloh“, ale počínaje Windows 7 otevírá speciální nabídku, ze které můžete zavolat „Správce úloh“ nebo vypnout počítač.

Využít toChcete-li počítač vypnout, stiskněte klávesy CTRL-ALT-DEL na klávesnici a pomocí kláves se šipkami nebo klávesou TAB vyberte tlačítko vypnutí, které je umístěno v pravém dolním rohu obrazovky.

Poté stačí stisknout klávesu Enter a počítač se vypne.

Vypnutí počítače pomocí nabídky Start

Další možností vypnutí počítače pomocí klávesnice je použití nabídky Start.Můžete jednoduše stisknout klávesu Windows na klávesnici a po otevření nabídky Start aktivovat tlačítko vypnutí pohybem v nabídce pomocí šipek na klávesnici a tlačítka TAB.

Například v systému Windows 10 vypnete počítač stisknutím klávesy Windows, pravé šipky a Enter.V systému Windows 10 budete muset udělat trochu více akce, ale funguje to téměř stejným způsobem.

Vypnutí počítače pomocí příkazu Vypnout

Pokud si přejete, můžete počítač vypnout pomocí klávesnice provedením příkazu „ shutdown -s -t 00 “.Chcete-li to provést, musíte nejprve otevřít „ Příkazový řádek “ kombinací klávesWin-Ra spustit příkaz „ vypnutí -s -t 00 “ již na příkazovém řádku.

Nebo můžete provést příkaz „ shutdown -s -t 00 “ přímo v nabídce „ Run “, která se otevře pomocípomocíWin-R .Tak či onak, po provedení tohoto příkazu se systém okamžitě vypne.

Pomocí příkazu vypnout můžete vypnout různými způsoby.Níže uvádíme několik příkladů hlavních rysů tohoto týmu.

vypínání /s Parametr S - vypínání systému po 60 sekundách.
vypnutí /r Parametr R - restart systému po 60 sekundách.
vypnutí /l Parametr L - ukončení uživatelské relace (odhlášení).
vypínání /r /t 0 Parametr T - udává časové zpoždění.Pokud zadáte 0, příkaz se provede okamžitě.
vypnutí /s /c „Tento počítač se vypne po 60 sekundách.“ Parametr C - zobrazí uživateli zprávu.
vypnutí /a Zruší předchozí příkaz k vypnutí.

Zkratka pro vypnutí počítače

Operační systém Windows vám umožňuje přiřadit zkratku ke kterékoli zkratce, kterou můžete rychlespustit zástupce.Tato nepříliš známá funkce umožňuje nakonfigurovat rychlé vypnutí počítače pomocí klávesnice.

Nejprve musíme vytvořit zkratku, která spustí vypnutí.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte položku „ Vytvořit zástupce “.

V okně, které se otevře, zadejte následující příkaz:

% windir% \ System32 \ shutdown.exe -S -t 00

A kliknětena tlačítko „ Další “.V dalším okně zadejte název zástupce a výsledek uložte kliknutím na tlačítko „ Hotovo “.

Poté budeme mít zkratku pro vypnutí systému.Abychom však počítač pomocí klávesnice vypnuli, musíme určit kombinaci kláves, která spustí tuto zkratku.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši nazástupce a vyberte položku „ Vlastnosti “.

V okně, které se otevře, umístěte kurzor do pole „ Quick Call “ a klikněte na jakékoli tlačítko.Poté bude zkratce přiřazena zkratka.Na obrázku výše je vidět, že ke štítku byla přiřazena kombinace kláves CTRL + ALT + O. Pro uložení výsledku zavřete okno s vlastnostmi štítku kliknutím na tlačítko „ OK “.Nyní můžeme počítač vypnout kombinací kláves uvedenou v zkratce.