Jak vypnout počítač v systému Windows 8

S vydáním operačního systému Windows 8 musí být řada obvyklých akcí pro správu operačního systému provedena novým způsobem.Například uživatelé často nevědí, jak vypnout počítač v systému Windows 8. V tomto článku budeme hovořit o tom, jak vypnout a restartovat počítač v systému Windows 8, a také o tom, jak tento proces urychlit a zjednodušit.

Chcete-li restartovat nebo vypnout počítač v systému Windows 8, musíte provést řadu akcí.

  • Přesuňte myš do pravého dolního rohu obrazovky a vyčkejte, dokud se neobjeví boční nabídka s ikonami.
  • Zde vyberte položku Nastavení.Dále klikněte na ikonu Napájení.
  • Poté se objeví malé menu se dvěma položkami: Vypnout a Obnovit.

Pro zjednodušení procesu vypínání počítače můžete použít speciální zkratku.Chcete-li to provést, v normálním režimu rozhraní klepněte pravým tlačítkem myši na plochu a vyberte příkaz „Vytvořit zástupce“.Zadejte příkaz shutdown.exe -s -t 00, klikněte na Další a zadejte název zkratky.

Všechno, zástupce pro vypnutí počítače ve Windows 8 byl vytvořen a je připraven k použití.Chcete-li, aby to bylo více vizuální, můžete změnit jeho ikonu.Chcete-li to provést, klepněte na něj pravým tlačítkem a vyberte položku Vlastnosti.V okně, které se otevře, klikněte na tlačítko „Změnit ikonu“ a vyberte příslušné.

Tuto zkratku můžete také spustit nejen z normálního rozhraní, ale také z nabídky Start (kachlová rozhraní).Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši avyberte Pin pro spuštění.Poté bude tato zkratka opravena v nabídce Start.