Jak vytvořit archiv

V předchozím článku jsme hovořili o tom, jak rozbalit archiv.Nyní se zaměříme na vytváření archivů.Pokud nevíte, jak vytvořit archiv, budete potřebovat archivační program, například 7zip, a tento článek.

Jak jsme již řekli, archivy mohou vyřešit několik problémů najednou.Po archivaci skupiny souborů získáte archiv, který je pouze jedním souborem.Takový soubor je mnohem snazší přenášet po síti než celá hromada jednotlivých malých souborů.Není obtížné poslat takový soubor e-mailem nebo umístit jej na hosting souboru.

Kromě toho může archivace používat speciální algoritmy komprese dat.Díky komprimaci může být vytvořený archiv výrazně menší než zdrojové soubory.To vám umožní urychlit přenos archivu přes síť nebo ušetřit místo na pevném disku.Pokud například na disk, který právě nepoužíváte, uložíte mnoho dokumentů, ale nemůžete je ani smazat, má smysl je archivovat pomocí komprese.

Jak vytvořit archiv pomocí programu 7zip

K vytvoření archivu potřebujete archivační program.Nejoblíbenějšími archivátory jsou placené programy, například WinRar.Existují však i bezplatné programy.Jedním z nejlepších bezplatných archivačních programů je 7zip.

Existuje několik způsobů, jak vytvořit archiv pomocí programu 7zip.Nejjednodušší a nejrychlejší způsob vytvoření archivu je zahájit archivaci prostřednictvím místní nabídky.

Vyberte soubory, které mají být archivovány,a klepněte pravým tlačítkem myši na místní nabídku.V nabídce, která se otevře, vyberte 7zip.Existuje celá řada příkazů, které zahájí archivaci vybraných souborů v různých režimech.

Podívejme se podrobně na všechny příkazy, které lze provést z kontextového menu 7zip:

Přidat do archivu-přidat vybrané soubory do archivu s možností manuální konfigurace všech parametrů archivace.Po spuštění se otevře okno, ve kterém můžete vybrat formát archivu, heslo k archivaci, kompresní poměr a další parametry.

Komprimovat a odeslat e-mailem- podobně jako předchozí příkaz, ale v tomto případě bude po dokončení archivace soubor odeslán e-mailem.

Přidat do „Název složky“.7z- vybrané soubory budou archivovány v archivu 7z s výchozím nastavením.

Komprimujte na „Název složky“.7z a odeslat e-mailem- vybrané soubory budou archivovány v archivu 7z s výchozím nastavením a odeslány e-mailem.

Týmy„Přidat do„ Název složky “.zip “a„ Komprimovat do „Název složky“.zip a poslat e-mailem “ fungují podobně jako v předchozích dvou, ale v tomto případě se jako archivní formát použije obvyklý zip archiv.

Můžete také vytvořit archiv z rozhraní programu 7zip.Chcete-li to provést, spusťte Správce souborů 7zip, vyberte potřebné soubory a klikněte na tlačítko "Přidat".Poté se otevře okno s možnostmi archivace.