Jak vytvořit bitovou kopii disku v UltraISO

Program UltraISO je velmi populární.Používá se k vypalování disků, vytváření spouštěcích flash disků a dalších úkolů souvisejících s optickými disky.Ale hlavní funkcí UltraISO je vytváření obrazů disků.V tomto článku si povíme o tom, jak vytvořit bitovou kopii disku v UltraISO a uložit ji v různých formátech.

V disku UltraISO můžete vytvořit obraz disku dvěma způsoby:

  • Metoda č. 1. Vytvoření bitové kopie disku ze skutečného CDv tomto případě je zdrojem obrazu disku skutečně existující disk, který musí být vložen do optické jednotky;
  • Metoda číslo 2. Vytvoření obrazu disku z jednotlivých souborů, v tomto případě je obraz disku vytvořen z absolutně všech souborů, které jsou v počítači.

Metoda č. 1. Vytvořte bitovou kopii disku v UltraISO ze skutečného CD.

Nejprve vložte disk CD do optické jednotky a spusťte program UltraISO.Poté otevřete nabídku „Tools“ a vyberte „Create CD Image“ nebo jednoduše stiskněte klávesu F8.

Poté se před vámi otevře okno pro vytváření obrazů disků.V tomto okně vyberte jednotku, ve které je nainstalován disk CD.

Označte, kde je obraz disku uložen a jeho název.

a také vyberte formát obrazu disku.

Program UltraISO má velký výběr dostupných obrazových formátů disku.Kromě klasického ISO si uživatel může vybrat formáty, jako je komprimovaný ISO, BIN /CUE, NRG, MDF /MDS, IMG /CCD /SUB.

Pokud jsou na disku škrábance nebo se nechce číst normálně, můžete zaškrtnout políčko vedle funkce „Ignorovat chyby čtení“.V tomto případě však může obraz disku obsahovat poškozené soubory.

\ Po nastavení všech nastavení můžete kliknout na tlačítko „Vytvořit“.Po kliknutí na tlačítko „Vytvořit“ začne proces vytváření bitové kopie disku v programu UltraISO.

Na konci tohoto procesu bude obraz disku ve složce, kterou jste vybrali.

Metoda č. 1. Vytvořte bitovou kopii disku v UltraISO ze samostatných souborů.

Program UltraISO může kromě toho vytvořit obraz disku od nuly a použít k tomu samostatné soubory.Vytvoření takové bitové kopie disku je ještě snazší než bitové kopie disku ze skutečného CD.Jediné, co musíte udělat, je otevřít UltraISO a přidat soubory, které potřebujete.

Po přidání souborů můžete obraz disku přejmenovat.Chcete-li to provést, klepněte pravým tlačítkem myši na disk v levé části okna programu UltraISO.

Dále musíte otevřít nabídku „Soubor“ a vybrat „Uložit jako“.

Poté se otevře okno, ve kterém musíte vybrat složku pro uložení bitové kopie disku a typ souboru (formát bitové kopie disku).

Po kliknutí na tlačítko „Uložit“ začne proces vytváření bitové kopie disku.

Na konci tohoto procesu bude obraz disku vytvořený v programu UltraISO ve složce, kterou jste vybrali.