Jak vytvořit krajinnou stránku v aplikaci Word

Při práci s textovým editorem Word se uživatelé často potýkají s potřebou vytvořit stránku na šířku.Někdy je třeba celý dokument převést do formátu na šířku a někdy je třeba převést pouze jednu stránku do formátu na šířku, zatímco zbývající stránky dokumentu by měly zůstat v orientaci na výšku.V tomto článku se podíváme na oba tyto případy a hovoříme o tom, jak vytvořit krajinovou stránku v aplikaci Word.

Chcete-li vytvořit stránku na šířku v aplikaci Word, musíte otevřít dokument a přejít na kartu „Rozvržení stránky“.Zde musíte kliknout na tlačítko „Orientace“ a v rozbalovací nabídce vyberte „Na šířku“.

Tato metoda převede celý dokument na šířku.Často se však vyskytují situace, kdy je třeba v aplikaci Word vytvořit pouze jednu krajinářskou stránku.V tomto případě nestačí pouhým kliknutím na tlačítko „Orientace“.Dále zvážíme dva způsoby, jak tento problém vyřešit současně.

Metoda č. 1. Jak vytvořit jednu stránku na šířku v aplikaci Word prostřednictvím „Nastavení stránky“.

  1. Umístěte kurzor na stránku, která přichází před stránku, kterou chcete vytvořit na šířku.
  2. Přejděte na kartu „Rozvržení stránky“ a kliknutím na tlačítko otevřete nastavení stránky, je umístěno v levém dolním rohu bloku „Nastavení stránky“.

  3. Poté se před vámi objeví okno „Page Setup“.Pokud chcete, aby další stránka dokumentu byla orientována na šířku, klikněte na tlačítko „Na šířku“.

  4. Poté v dolní části okna „Nastavení stránky“ otevřete rozevírací nabídku a vyberte „Použít na konec dokumentu“.Poté toto okno zavřete kliknutím na tlačítko „OK“.
  5. V důsledku toho se všechny stránky, které jdou po zvolené stránce, přesunuly na orientaci na šířku.Chcete-li je vrátit na orientaci na výšku, umístěte kurzor na další stránku, znovu otevřete nabídku Vzhled stránky, vyberte „Orientace na výšku“ a použijte ji „na konec dokumentu“.
  6. V důsledku takových manipulací byste měli obdržet dokument, v němž je jedna stránka orientována na šířku a všechny ostatní jsou v režimu na výšku.

Metoda číslo 2. Jak vytvořit jednu stránku alba v aplikaci Word prostřednictvím „Section Breaks“.

  1. Chcete-li usnadnit práci se zlomy sekcí, povolte zobrazení netisknutelných znaků.

  2. K vytvoření jedné stránky na šířku v aplikaci Word je třeba vložit před tuto stránku a na konec této stránky konec oddílu.Chcete-li to provést, umístěte kurzor na stránku, která se nachází před tou, která by měla být na šířku.Poté otevřete kartu „Rozvržení stránky“ a vyberte „Další stránka“.

  3. Poté přesuňte kurzor na konec stránky, který by se měl stát na šířku, a znovu vložte konec oddílu z další stránky.
  4. Po uspořádání přestávek můžete změnit orientaci stránky na šířku.V důsledku toho byste měli získat něco jako obrázek níže.

Máte-li dotazy, jak vytvořit krajinnou stránku v aplikaci Word, zeptejte se jich v komentářích v tomto článku.