Jak vytvořit list krajiny v aplikaci Word

Nastavení orientace listu na šířku je jedním z nejčastějších úkolů, s nimiž se uživatelé potýkají při práci s textovým editorem Word.V některých případech je nutné změnit orientaci listů pro celý dokument a v některých pouze pro jednu nebo více stránek.Pokud jste také čelili podobnému problému, bude vám tento článek užitečný.Zde se dozvíte, jak vytvořit list na šířku v aplikaci Word 2003, 2007, 2010, 2013 a 2016. Naučíte se také, jak vytvořit list na šířku pouze na jedné stránce dokumentu.

Jak vytvořit list na šířku v aplikaci Word 2003

Pokud chcete vytvořit list na šířku v aplikaci Word 2003, musíte otevřít nabídku Soubor a tam vybrat položku Nastavení stránky.

Poté se otevře okno „Nastavení stránky“.Zde musíte vybrat orientaci listu „Na šířku“ a kliknout na tlačítko „Ok“.

Tímto způsobem můžete vytvářet krajinné listy v celém dokumentu Word 2003.

Jak vytvářet krajinné listy v aplikaci Word 2007, 2010, 2013 a2016

Word 2007, jakož i modernější verze tohoto textového editoru, používají tzv. Stuhové rozhraní.Toto je rozhraní, ve kterém jsou všechny nástroje distribuovány na několika kartách.

Pokud tedy používáte moderní verzi textového editoru Word, konkrétně Word 2007, 2010, 2013 a2016, abyste mohli vytvořit krajinářský list, musíte provést mírně odlišné operace.Nejprve musíte přejít na kartu Rozvržení stránky.Zde jsou zobrazeny všechny základní nástroje pro ovládání vzhledu stránky.Mimo jiné je zde tlačítko „Orientace“, kliknutím na které si můžete vybrat jednu ze dvou možností: „Kniha“ nebo „Na šířku“.

Výběrem možnosti „Na šířku“ se všechny listy dokumentu Word 2007 (nebo 2010, 2013, 2016) převedou do orientace na šířku.

Jak vytvořit list krajiny v aplikaci Word pouze na jedné stránce

Pokud chcete vytvořit list krajiny na jedné stránce, bude to trochu složitějšínež přeložit celý dokument do orientace na šířku.Opravdu, pro toto budete muset rozdělit dokument do sekcí.Níže si ukážeme, jak se to dělá na příkladu rozhraní karet Word 2007, 2010, 2013 a 2016. Tato instrukce však bude užitečná, i když máte aplikaci Word 2003, protože se zde používá stejný princip.

Nejprve musíte povolit zobrazení netisknutelných znaků.To usnadní práci s oddíly.

Dalším krokem je uspořádání zlomů řezů.Chcete-li vytvořit list alba v aplikaci Word pouze na jedné stránce, musíte před tuto stránku alba a za stránku alba vložit tzv. „Konec oddílu“. “Chcete-li to provést, nastavte kurzor na stránce, která přechází před krajinu, přejděte na kartu „Rozvržení stránky“, klikněte na tlačítko „Přestávky“ a vyberte „Další“stránka “.Dále umístěte kurzor na konec stránky, kterou chcete vytvořit na šířku, a znovu stejným způsobem nastavte konec oddílu po další stránce.

Poté umístěte kurzor na stránku, kterou chcete vytvořit na šířku, a změňte její orientaci na šířku.

Pokud jste všechno udělali správně, obdržíte list alba pouze na jedné stránce, nikoli na celém dokumentu Word.Poté můžete vypnout zobrazování netisknutelných znaků a pokračovat v práci s dokumentem jako obvykle.