Jak vytvořit nového uživatele ve Windows 7

Návštěvníci tohoto webu se často zajímají o to, jak vytvořit nového uživatele v systému Windows 7. Taková potřeba vzniká nejčastěji, když na jednom počítači pracuje více než jedna osoba.Soubory a zkratky programů různých uživatelů se začnou na ploše zaměňovat, což nevyhnutelně způsobuje mnoho nepříjemností.V tomto článku budeme hovořit o tom, jak vytvořit nového uživatele ve Windows 7 a trvale tento problém vyřešit.

Chcete-li vytvořit nového uživatele, musíte otevřít nabídku Start a přejít do ovládacího panelu.Pokud chcete vytvořit nového uživatele v systému Windows 8, použijte náš článek o otevření ovládacího panelu v systému Windows 8.

Po otevření ovládacího panelu přejděte do části „Přidávání a odebírání účtů“.

Poté uvidíte seznam účtů, které již byly přidány do vašeho operačního systému.Pokud jste ještě nic nepřidali, měli by existovat pouze dva uživatelé: hlavní uživatel (který jste vytvořili při instalaci systému Windows ) a hostující uživatel.Chcete-li přidat nového uživatele v systému Windows 7, klikněte na odkaz „Vytvořit účet“.

Dále je třeba zadat jméno nového uživatele, vybrat typ účtu (běžný uživatel nebo správce) a kliknout na tlačítko „Vytvořit účet“.

Všechno, po kliknutí na tlačítko „Vytvořit účet“ bude vytvořen nový uživatel.Upozorňujeme, že pokud vyberete typ účtu „Normální“user “, pak uživatel, který používá takový účet, nebude moci instalovat nové programy ani provádět změny v nastavení operačního systému.

Jak vytvořit nový uživatelský záznam v systému Windows 7 pomocí příkazového řádku

Můžete také vytvořit nového uživatele pomocí příkazového řádku.Chcete-li vytvořit nového uživatele systému Windows 7 pomocí příkazového řádku, musíte jej nejprve spustit s právy správce.O tom, jak spustit příkazový řádek s právy správce, jsme již popsali v jednom z článků.

Poté do příkazového řádku, který se otevře, zadejte příkaz:

  • net user username username password /add

Například přidejte uživatele s přezdívkou Mike aheslo 123123, musíte zadatnet user Mike 123123 /add .

Po zadání takového příkazu bude vytvořen nový uživatel.Ve výchozím nastavení však bude běžným uživatelem (nikoli správcem).Aby se tento uživatel stal administrátorem, musíte zadat další příkaz:

  • net localgroup Administrators username /add

Například, aby se Mike stal administrátorem, musíme zadat příkaz čisté místní skupiny Administrators Mike /add .

Všechno, jak vidíme, přidání nového uživatele ve Windows 7 pomocí příkazového řádku není o nic složitější než přidání uživatele pomocí ovládacího panelu.