Jak vytvořit prezentaci na počítači

Prezentace je klasický způsob vedení prezentací.Zobrazení nejdůležitějších informací na obrazovce vám umožní učinit zprávu zajímavější a srozumitelnější pro veřejnost.Nyní pro prezentace používají počítač a speciální programy.Díky tomu lze prezentaci se snímky provést za pár minut.

, ve kterém programy mohu vytvořit prezentaci

K vytvoření prezentace se snímky na počítači budete potřebovat speciální program pro vytváření prezentací.Nejoblíbenějším programem tohoto druhu je PowerPoint, který je součástí sady kancelářských programů sady Microsoft Office.Pokud je tedy v počítači již nainstalována aplikace Microsoft Office, máte správný program.

Pokud není nainstalován Microsoft Office, můžete jej nainstalovat sami.Na webu office.com si můžete stáhnout zkušební verzi sady Microsoft Office, která bude fungovat po dobu 1 měsíce.V budoucnu budete muset zakoupit plnou verzi nebo zakoupit předplatné.

Můžete také vytvořit prezentaci pomocí svobodného softwaru.Můžete například použít program Impress, který je součástí sady bezplatných kancelářských programů LibreOffice.Chcete-li to provést, přejděte na web libreoffice.org, stáhněte si softwarový balíček LibreOffice a nainstalujte ho do počítače.

V tomto článku jsmeUkážeme vám, jak vytvořit prezentaci pomocí programu PowerPoint z sady Microsoft Office.Protože tento softwarový balíček je velmi běžný a většina uživatelů ho již má nainstalována.

Jak vytvořit prezentaci se snímky na počítači

Chcete-li vytvořit prezentaci se snímky na počítači, musíte nejprve spustit program.Chcete-li to provést, otevřete nabídku Start, přejděte na seznam programů a najděte tam program PowerPoint.Tento program lze také spustit vyhledáním nabídky „Start“ nebo pomocí zástupce na ploše.

Po spuštění aplikace PowerPoint seznam různých návrhů, které můžete použít k dokončení prezentace.Zde si můžete vybrat libovolnou možnost.Pokud se vám vybraný design v budoucnu nelíbí, můžete jej změnit, aniž byste předělali prezentaci od nuly.Například vybereme zelený design s názvem Aspect.

Poté uvidíte rozhraní programu PowerPoint, ve kterém budete prezentovat.Rozhraní PowerPoint je rozděleno do tří částí.Nahoře je panel nástrojů s kartami, vlevo je seznam snímků a uprostřed jsou samotné prezentační snímky.

Zpočátku byl v prezentaci pouze jeden snímek.Toto je titulní snímek, který spustí celou prezentaci.Zde musíte zadat název prezentace a některé další informace o ní, například název organizace.

Po vyplnění úvodního snímku můžete pokračovat přímo kvytvoření samotné prezentace.To se provádí velmi jednoduše, do prezentace přidejte nový prázdný snímek, vyplňte jej informacemi a přejděte k dalšímu.Pokud jste zvyklí pracovat s textovým editorem Word, pak by vyplňování prezentačních snímků nemělo způsobovat problémy, protože zde všechno funguje stejně.

Chcete-li vytvořit nový prezentační snímek, použijte tlačítko „Vytvořit snímek“, které je umístěno na kartě „Domů“.Klikněte na šipku pod tímto tlačítkem a zobrazí se kompletní seznam možných rozvržení snímků.

V seznamu „Vytvořit snímek“ vyberte rozložení snímků, které vám nejlépe vyhovuje, a uvidíte nový prázdný snímek.Nový snímek bude obsahovat několik polí, která je třeba vyplnit informacemi.Mohou to být pole pro vložení názvu snímku, textu, obrázku.Pro vyplnění textových polí stačí kliknout na prázdné pole a vložit text.

Pokud pole vyžaduje vložení obrázku, musíte kliknout na ikonu a vybrat obrázek, který se má vložit do otevřeného okna.Pole ostatních formátů jsou vyplněna stejným způsobem, klikněte na ikonu a zadejte potřebná data.

Pokud vám standardní rozvržení snímků nevyhovuje, můžete některá pole vymazat nebo naopak přidat nová.Chcete-li přidat nová pole, použijte nástroje na kartě Vložit.Existují tlačítka, která umožňují vkládat textová pole, obrázky, tabulky, grafy, videa, zvukové nahrávky a další do snímků.Například, abypřidat nový snímek do snímku, použít tlačítko "Obrázky" a přidat textové pole, klikněte na tlačítko "Titulek" a nakreslete myší požadovanou velikost pole.

Můžete také změnit vzhled stávající prezentace.Chcete-li to provést, přejděte na kartu Návrhář a vyberte tam jeden z navrhovaných návrhů.

Aby bylo možné provést úplnou prezentaci, musíte nakonfigurovat přechody mezi snímky.Chcete-li to provést, otevřete kartu Přechod a vyberte jednu z navrhovaných možností.Na této kartě je také tlačítko „Použít na všechny“, které okamžitě použije aktuální nastavení přechodu na všechny snímky prezentace.

Chcete-li zobrazit náhled výsledné prezentace, přejděte na kartu „Prezentace“ a použijte tlačítka „Od začátku“ nebo „Z aktuálního snímku“, která zahájí prezentaci od první nebo současné.rám.

Ostatní karty mají také užitečné nástroje, nezapomeňte je prostudovat sami.

Jak uložit prezentaci vytvořenou v počítači

Po vytvoření prezentace musí být tato prezentace uložena.V aplikaci PowerPoint se to provádí stejně jako v jiných programech, musíte otevřít nabídku „Soubor“ a vybrat „Uložit jako“.Existuje však několik funkcí souvisejících s výběrem formátu souboru.Hlavním formátem prezentace PowerPoint je formát PPTX, nazývaný také PowerPoint PowerPoint.Při použití tohoto formátu budete mít stále možnost otevřít soubor a pokračovatupravte prezentaci, takže ji musíte uložit do PPTX.

Pokud však byla prezentace již vytvořena a jste připraveni ji předvést, můžete kromě formátu PPTX uložit prezentaci ve formátu PPSX, který se také nazývá ukázka aplikace PowerPoint..

Funkce formátu PPSX nebo „PowerPoint Demos“ je taková, že když otevřete takový soubor, nezobrazí se programové rozhraní aplikace PowerPoint, ale uživatelé okamžitě uvidí první snímek prezentace, který je otevřený pro celý soubor.obrazovky.To umožňuje ihned po otevření souboru začít zobrazovat provedenou prezentaci.Soubory PPSX však nelze upravovat, takže vždy musíte mít kopii prezentace uloženou ve formátu PPTX.