Jak vytvořit prezentaci v aplikaci PowerPoint: Podrobné pokyny

Prezentace je skvělý způsob, jak učinit vaši zprávu srozumitelnější a zajímavější pro veřejnost.Prezentace se nyní vytvářejí hlavně v PowerPoint, který je dodáván s kancelářskou sadou společnosti Microsoft.V tomto článku si můžete přečíst malého podrobného průvodce vytvářením prezentací v aplikaci Microsoft PowerPoint.Tento článek bude relevantní pro aplikace PowerPoint 2007, 2010, 2013 a 2016.

Krok 1. Spusťte aplikaci PowerPoint.

Chcete-li zahájit vytváření prezentace, spusťte program PowerPoint.To lze provést pomocí zástupce na ploše.

Pokud na ploše nemáte zástupce aplikace PowerPoint, můžete tento program spustit vyhledáním nabídky „Start“.Chcete-li to provést, otevřete nabídku Start a do vyhledávání zadejte „PowerPoint“.

Krok č. 2. Zvolíme design budoucí prezentace.

Po spuštění aplikace PowerPoint můžete okamžitě začít vytvářet prezentaci.Nejlepší je začít s designem, poté přejděte na kartu Design.Na této kartě uvidíte velký seznam hotových prezentačních návrhů.Vyberte jednu z dostupných možností.

Napravo od seznamu hotových vzorů jsou tlačítka „Barvy“, „Písma“, „Efekty“ a „Styly pozadí“.Pomocí těchto tlačítek můžete vybraný design přizpůsobit vašim požadavkům.Můžete změnit barvu a písmo textu, barvu pozadí prezentace a přidat další efekty.

Pokud nemáte dostatek připravených návrhů, můžete na Internetu hledat další prezentační šablony PowerPoint.

Krok č. 3. Vytvořte snímky.

Po výběru návrhu můžete začít vytvářet snímky pro budoucí prezentace.To se provádí pomocí tlačítka „Vytvořit snímek“, které je umístěno na kartě „Domovská stránka“.Klepnutím na šipku dolů pod tlačítkem Vytvořit snímek se otevře nabídka s dostupnými snímky.

V otevřené nabídce uvidíte několik typů snímků.Jedná se o „Název snímku, snímek„ Název a objekt “, snímek„ Název sekce “, snímek„ Dva objekty “atd.Vyberte typ snímku, který vám vyhovuje, a klikněte na něj myší.Například vytvoříme snímek „Název a objekt“.Výsledkem je, že se objeví nový snímek s titulem v horní části snímku a prázdným polem v dolní části.

Krok č. 4. Vyplnění vytvořených snímků.

Po vytvoření snímku jej můžete vyplnit informacemi.Nejprve můžete změnit název snímku, dvakrát klikneme na nápis „Název snímku“ a zadáme další text.

Po zadání názvu můžete vyplnit prázdné pole pod titulem.Pokud by měl být pod nadpisem text, stačí kliknout na prázdné pole a zadat požadovaný text.

Pokud by pod nadpisem měly být nějaké další informace, například video nebo obrázek, musíte použít tlačítka uprostřed tohoto pole.Zde je k dispozici šest tlačítek pro vkládání tabulek, grafů, kreseb SmartArt, fotografií, obrázků PowerPoint a videí.

Při vytváření prezentací v aplikaci PowerPoint se nejčastěji vkládají fotky, proto zvažte tutomožnost.Chcete-li vložit fotografii ze souboru, musíte kliknout na tlačítko s obrázkem fotografie.Poté se zobrazí okno pro výběr fotografie.Vyberte požadovanou fotografii a klikněte na tlačítko "Vložit".

Poté se pod nadpisem snímku zobrazí vybraná fotografie.

Tímto způsobem jste vytvořili prezentaci PowerPoint z jednoho snímku.Chcete-li přidat další snímek, přejděte zpět na kartu „Domů“, znovu klikněte na tlačítko „Vytvořit snímek“ a do prezentace přidejte další snímek.Poté můžete vyplnit další snímek.Tento postup opakujte, dokud není prezentace připravena.

Krok č. 5. Náhled prezentace.

Chcete-li vyhodnotit vytvořenou prezentaci, přejděte na záložku „Prezentace“ a klikněte na tlačítko „Od začátku“.Poté se prezentace otevře na celé obrazovce a uvidíte, jak bude vypadat v její hotové podobě.

Můžete také kliknout na tlačítko „Z aktuálního snímku“.V tomto případě se prezentace nezačne přehrávat od začátku, ale od snímku, který jste zastavili při práci s prezentací.

Krok č. 6. Uložení prezentace.

Po vytvoření prezentace musí být prezentace uložena.Chcete-li to provést, otevřete nabídku „Soubor“ a vyberte možnost „Uložit jako“.

V důsledku toho se otevře okno pro uložení souboru.V tomto okně musíte vybrat složku a kliknout na tlačítko „Uložit“.Takto obdržíte prezentační soubor PowerPoint ve formátuPPTX, které pak můžete otevřít a pokračovat ve vytváření prezentace.

Pokud je vaše prezentace již připravena k zobrazení, musí být navíc uložena v jiném formátu.Chcete-li to provést, stačí použít nabídku „Soubor - Uložit jako“, ale před uložením změňte formát na „Ukázka aplikace PowerPoint“.

Po tomto uložení získáte soubor PPSX.Výhodou tohoto formátu je, že se prezentace začne přehrávat ihned po jejím otevření, zatímco se rozhraní PowerPoint nezobrazí.Soubory ve formátu PPSX však nelze upravovat, takže prezentace musí být uložena ve formátu PPTX i PPSX.