Jak vytvořit průhledný panel úloh v systému Windows 10

Operační systém Windows 10 obdržel docela stylové a pěkně vypadající rozhraní.Pro některé uživatele to však nestačí a chtějí přizpůsobit design systému Windows 10 podle svého vkusu.Jedním z možných řešení je doladění hlavního panelu.V tomto článku si povíme o tom, jak vytvořit průhledný panel úloh v systému Windows 10.

Nastavení průhlednosti hlavního panelu v nabídce Možnosti

Pokud máte Windows 10 s nainstalovanou aktualizací Creators Update (verze 1703 a vyšší), můžete učinit hlavní panel částečně průhledným pomocí nastavení dostupných v nabídce Možnosti.Chcete-li to provést, otevřete nabídku Start a přejděte do nabídky Možnosti (tlačítko řazení).Nabídku Možnosti můžete otevřít také pomocí klávesové zkratky Windows-i.

Po otevření nabídky „Možnosti“ budete muset přejít do části „Přizpůsobení - barvy“ a procházet nastaveními až do konce.Zde budete muset povolit funkci „Efekty průhlednosti“ a zaškrtnout políčko vedle možnosti „V nabídce Start, na hlavním panelu a v oznamovacím centru.“Možnost „V názvech oken“ lze podle potřeby povolit.

Výsledkem bude, že v nabídce Start se Centrum oznámení a hlavní panel stanou průhlednými.Tato průhlednost však bude pouze částečná, zatímco průhledné prvky výrazně rozostří objekty, které jsou na nív pozadí.Abyste dosáhli plné transparentnosti, musíte použít programy třetích stran.

Transparentní panel úloh pomocí programu TranslucentTB

Pokud chcete, aby byl panel Windows 10 zcela transparentní, doporučujeme použít bezplatný program TranslucentTB.Tento program umožňuje získat úplnou průhlednost, zatímco uživatel poskytuje mnoho nastavení, pomocí kterých si můžete přizpůsobit vzhled hlavního panelu a dalších průhledných prvků.

TranslucentTB lze stáhnout z oficiální stránky na adrese github.com nebo z Microsoft Store.V tomto článku se budeme zabývat druhou možností.

Abyste mohli nainstalovat program TranslucentTB, musíte nejprve otevřít úložiště aplikací Microsoft Store.Chcete-li to provést, otevřete nabídku Start, zadejte do hledání „Microsoft Store“ a spusťte nalezenou aplikaci.

Dále v obchodě Microsoft Store otevřete nabídku Hledat a zadejte název programu.V našem případě musíte zadat „TranslucentTB“.

Poté otevřeme nalezený program.

A klikneme na tlačítko „Get“, abychom jej nainstalovali do počítače.

Po dokončení instalace se zobrazí tlačítko „Spuštění“.Klepnutím na ni spustíte program TranslucentTB.

Ihned po spuštění programu by měl být hlavní panel Windows 10 zcela transparentní.Ale se standardním nastavením TranslucentTB nefunguje dobře.Faktem je, že když otevřete nabídku Start nebo rozbalíte okno na celou obrazovkuPrůhlednost na hlavním panelu se může vypnout.Aby se tomu zabránilo, bude nutné nakonfigurovat program TranslucentTB.

Pro konfiguraci programu musíte použít ikonu programu, která by se měla objevit na pravé straně hlavního panelu (vedle systémových hodin).Pokud na tuto ikonu kliknete pravým tlačítkem, zobrazí se nabídka, v jejímž horní části jsou dostupná všechna základní nastavení týkající se průhlednosti hlavního panelu.

Pro maximální průhlednost doporučujeme otevřít položku nabídky „Normální“ a vybrat „Vymazat“.

Zbývající možnosti musí být jednoduše deaktivovány (zrušte zaškrtnutí políčka „Enabled“ u položek „Maximalizované okno“, „Start menu otevřeno“, „Cortana /Hledání otevřeno“ a „Časová osa otevřena“).)Chcete-li také dosáhnout maximální průhlednosti hlavního panelu, musíte povolit možnosti v nabídce Možnosti, o které jsme hovořili na začátku článku.

Kromě toho můžete také učinit nabídku Start průhlednou, abyste se dostali z obecného stylu.Ale z tohoto důvodu budete muset přepnout do režimu celé obrazovky.Chcete-li to provést, otevřete nabídku „Možnosti“, přejděte na „Přizpůsobení - Start“ a aktivujte možnost „Otevřít nabídku Start v režimu celé obrazovky“.

Pokud nemůžete učinit hlavní panel Windows 10 zcela průhledným, zkuste experimentovat s nastavením v nabídce Možnosti a v TranslucentTB.Zobrazené nastavení nemusí být pro vaši verzi systému Windows 10 vhodné.