Jak vytvořit spouštěcí disk Windows 10

Spouštěcí disketu systému Windows 10 lze použít nejen k přeinstalování systému.Používá se také pro přístup k příkazovému řádku, obnovení systému nebo aktivaci bezpečného režimu.V tomto článku se můžete naučit, jak vytvořit spouštěcí disketu systému Windows 10.

Získejte obraz ISO a vytvořte zaváděcí disk Windows 10

K vytvoření spouštěcího disku systému Windows 10 potřebujete ISO obraz spouštěcího disku.Pokud již takový obrázek máte, můžete tuto část článku přeskočit.Pokud nemáte obraz ISO, nabízíme vám podrobné pokyny, jak jej získat.

Krok č. 1. Stáhněte si nástroj z webu společnosti Microsoft.

Abyste získali obraz ISO, který lze spustit, musíte nejprve stáhnout nástroj pro práci s Windows 10 (také známý jako MediaCreationTool).Pomocí tohoto nástroje můžete upgradovat na Windows 10, vytvořit spouštěcí disketu, zaváděcí flash disk nebo získat obraz ISO.Při stahování nezapomeňte zvolit vhodnou bitovou hloubku.

Krok č. 2. Spusťte nástroj a vyberte „Vytvořit instalační médium pro jiný počítač“.

Po stažení tento nástroj spusťte a vyberte „Vytvořit instalační médium pro jiný počítač“.Poté klikněte na tlačítko „Další“.

Krok č. 3. Uveďtepožadované vlastnosti systému Windows 10.

Dále budete vyzváni k výběru jazyka, vydání a architektury systému Windows 10. Vyberte možnosti, které vám vyhovují, a klikněte na tlačítko „Další“.

Krok č. 4. Vyberte soubor ISO.

Dále budete vyzváni k vytvoření zaváděcí jednotky USB Flash (USB flash) nebo ISO souboru.Vyberte "ISO soubor" a klikněte na tlačítko "Další".

Poté budete muset vybrat složku, do které chcete uložit obraz ISO, a chvíli počkat, dokud jej program nedokončí.

Vytvoření spouštěcího disku Windows 10

Jakmile obdržíte obraz ISO, můžete začít vytvářet zaváděcí disketu.To lze provést pomocí jakéhokoli programu vypalování disků.Například ukážeme, jak se to dělá v bezplatném programu CDBurnerXP.

Spusťte program CDBurnerXP a vyberte položku nabídky Vypálit obraz ISO.

Poté se otevře okno pro záznam ISO snímků.V tomto okně musíte vybrat požadovaný obraz ISO a kliknout na tlačítko „Vypálit disk“.

Po dokončení procesu nahrávání obdržíte hotový zaváděcí disk Windows 10.