Jak vytvořit spouštěcí USB flash disk

Spouštěcí jednotka flash je jednotka flash, ze které můžete načíst operační systém nebo zahájit instalaci operačního systému do počítače.V poslední době se stále více notebooků vyrábí bez optické jednotky.Uživatelé takových notebooků musí být schopni vytvořit spouštěcí flash disky, protože spouštěcí disky jsou v této situaci prostě zbytečné.Nyní budeme hovořit o tom, jak vytvořit spouštěcí USB flash disk pomocí programu Ultra ISO.

Program Ultra ISO - placené řešení.V době psaní to stojí o něco méně než 30 dolarů.Abychom však vytvořili zaváděcí USB flash disk, postačí vám zkušební doba zdarma.

Kromě programu Ultra ISO potřebujeme ISO obraz spouštěcího disku, který použijeme jako základ pro vytvoření spouštěcí jednotky USB Flash.

Jako bitovou kopii ISO můžete použít bitovou kopii disku s instalačními soubory operačního systému nebo s obrazem jakéhokoli jiného spouštěcího disku.Během vytváření spouštěcího disku budou všechny soubory z obrazu disku přeneseny na jednotku USB Flash.

Tak pojďme do práce.Spusťte program Ultra ISO, otevřete nabídku „File - Open“ a vyberte požadovaný obraz ISO.

Poté se obsah spouštěcího disku zobrazí v okně programu Ultra ISO.

Nyní můžete zaznamenat obraz ISO na USB flash disk.Beze změny obsahu disku otevřete nabídku „Načítání - Vypálit obraz pevného disku“

V okně, které se otevře, vyberte okno připojené k počítači.flash disk a klikněte na tlačítko „Uložit“.

Dále se zobrazí zpráva informující o tom, že byly odstraněny všechny informace z vybrané jednotky flash.Pokud je vše v pořádku - klikněte na „Ano“.

Poté musíte počkat, až skončí proces vytváření spouštěcí jednotky flash.Může to trvat několik minut.

Po dokončení procesu bude váš disk Flash bootovatelný.Chcete-li spustit systém, restartujte počítač a nakonfigurujte BIOS.