Jak vytvořit zaváděcí USB flash disk pomocí UltraISO

Moderní notebooky jsou stále více dostupné bez optické jednotky.V průběhu času diskové jednotky a optické disky úplně zmizí, protože diskety již zmizely.Vzhledem k nedostatku jednotky nelze nainstalovat operační systém z disku.V takovém případě musíte pro instalaci použít zaváděcí jednotku USB Flash.V tomto článku si povíme o tom, jak vytvořit zaváděcí USB flash disk pomocí UltraISO.

Krok č. 1. Vytvořte obraz spouštěcího disku.

K vytvoření zaváděcí jednotky USB Flash prostřednictvím UltraISO potřebujeme obraz zaváděcího disku ve formátu ISO.Pokud již máte obraz ISO, můžete tento krok přeskočit a okamžitě přejít k dalšímu kroku.

Vložte spouštěcí disketu a spusťte program UltraISO.Dále na panelu nástrojů klikněte na tlačítko „Vytvořit CD obrázek“ nebo stiskněte tlačítko F8 na klávesnici.

Poté se před vámi otevře okno „Vytvořit disk CD /DVD“. Zde musíte vybrat složku, do které chcete uložit výsledný obraz ISO.Musíte se také ujistit, že vytvořený obrázek je uložen ve formátu ISO.

Poté můžete kliknout na tlačítko „Vytvořit“.Po kliknutí na toto tlačítko se spustí proces vytváření obrazu ISO ze spouštěcího disku.

Po dokončení procesu se zobrazí zpráva s výzvou k otevření vytvořeného obrazu ISO.

Klikněte na „ANO“ a vytvořte zaváděcí flash disk přes UltraISO.

Krok č. 2. Vytvořte spouštěcí USB flash disk pomocí UltraISO.

Za tímto účelembootovací USB flash disk přes UltraISO, musíme otevřít bitovou kopii disku.Pokud jste po dokončení vytváření obrazu ISO klikli na tlačítko „Ano“, máte již obraz disku.Pokud ne, můžete pomocí tlačítka „Otevřít“ otevřít obraz disku, který potřebujete.

Po otevření obrazu disku by se v okně programu UltraISO měly objevit soubory a složky.

Dále je třeba k počítači připojit jednotku USB flash (hlasitost jednotky USB musí přesáhnout 4 GB), otevřete nabídku „Samonahrávání“ a vyberte „Vypálit obraz pevného disku“.

Poté uvidíte okno pro vytvoření zaváděcí jednotky USB Flash přes UltraISO.Zde musíte vybrat USB flash disk a kliknout na tlačítko „Uložit“.

Je třeba poznamenat, že při vytváření spouštěcí jednotky flash budou všechna data, která se nacházejí na jednotce Flash, vymazána.O tom varuje speciální okno.Chcete-li zahájit proces vytváření spouštěcí jednotky Flash, klikněte na tlačítko „Ano“.

Dále musíte počkat, než UltraISO zapíše ISO obraz na USB flash disk.Trvá to jen pár minut.

Po dokončení tohoto procesu obdržíte zaváděcí USB flash disk připravený k použití.

Kromě programu UltraISO lze k vytvoření spouštěcí jednotky USB Flash použít i jiné programy.Například Novicorp WinToFlash, UNetBootin, Windows7 USB /DVD Download Tool a další.