Jak zakázat Adblock v opeře

V dnešní době mnoho lidí používá rozšíření Adblock k blokování reklam.Toto rozšíření obvykle provádí svou práci tiše a pro uživatele nevytváří zbytečné problémy.Ale existují výjimky.Například na starších počítačích může Adblock vytvořit příliš mnoho práce a zpomalit načítání stránky.Některé weby mohou navíc určit přítomnost rozšíření Adblock v prohlížeči a omezit možnosti uživatele.

Vzhledem k podobnému problému se uživatelé zajímají, jak deaktivovat Adblock.Pokud vás tato otázka zajímá, v tomto článku vám ukážeme, jak se to dělá pomocí příkladu webového prohlížeče Opera.

Zakažte rozšíření Adblock

Chcete-li úplně zakázat rozšíření Adblock, které blokuje zobrazování reklam, musíte nejprve otevřít stránku se seznamem všech nainstalovaných rozšíření..To se provádí velmi jednoduše.Klikněte na tlačítko „Nabídka“, které se nachází v levém horním rohu prohlížeče Opera, a přejděte do části „Rozšíření“.

Seznam nainstalovaných rozšíření můžete také otevřít kombinací kláves CTRL-SHIFT-E nebo kliknutím pravým tlačítkem myši na ikonu libovolného rozšíření v pravém rohu okna Opera.

Tak či onak uvidíte seznam všech rozšíření, která byla nainstalována ve webovém prohlížeči Opera.Chcete-li deaktivovat Adblock, musíte jej najít v tomto seznamu.Pokud existuje mnoho rozšíření,pak můžete pomocí vyhledávací lišty v horní části stránky vyhledat ten pravý.

Po nalezení rozšíření Adblock je možné jej deaktivovat, proto musíte kliknout na tlačítko „Zakázat“.Po odpojení Adblock přestane fungovat a reklama přestane blokovat.Později, pokud je to nutné, můžete přejít na seznam rozšíření a znovu povolit Adblock.

V případě potřeby lze Adblock zcela odstranit.Chcete-li to provést, klikněte na kříž napravo od rozšíření.V tomto případě bude Adblock zcela odstraněn z vašeho prohlížeče a pokud se v budoucnu vrátíte, budete jej muset znovu nainstalovat.

Je třeba poznamenat, že Adblock můžete zakázat pouze na jednom webu, aniž byste toto rozšíření úplně deaktivovali.V takovém případě již nebude reklama blokována pouze na vámi vybraném webu.Chcete-li to provést, klikněte levým tlačítkem myši na ikonu Adblock, která je umístěna v pravém horním rohu okna Opera a v okně, které se otevře, klikněte na „Povoleno na tomto webu“.V důsledku toho se stav Adblocku změní na „Zakázáno na tomto webu“ a reklama přestane být blokována.

Je třeba poznamenat, že nyní existuje mnoho různých rozšíření pro blokování reklam, například kromě Adblocku mohou být reklamy ve vašem prohlížeči blokovány pomocí Adguard, uBlock a dalších rozšíření.Proto, pokud jste deaktivovali Adblock, ale reklama je stále blokována, musíte zkontrolovat seznam rozšíření, možná je nainstalován další blokování reklam.

Vypněte vestavěné blokování reklam

Webový prohlížeč Opera může kromě reklam Adblock blokovat také reklamy.Taková funkce je v nastavení Opery a pokud ji omylem zapnete, můžete zjistit, proč je reklama i nadále blokována, pokud jsou Adblock a jiná podobná rozšíření zakázána.

Chcete-li deaktivovat vestavěný blokovač reklam v opeře, musíte kliknout na tlačítko „Menu“ v pravém horním rohu okna a přejít na nastavení prohlížeče.Nastavení můžete otevřít také pomocí kombinace kláves ALT-P.

V nastavení Opery přejděte do části „Zabezpečení“ a deaktivujte funkci „Blokovat reklamy“.

Tato funkce je umístěna v samém horním rohu stránky, takže ji lze snadno najít.Pokud však s tím máte potíže, můžete použít vyhledávání podle nastavení.Za tímto účelem je v horní části stránky uveden speciální vyhledávací řádek.