Jak zakázat aktualizaci systému Windows 10

Ve výchozím nastavení obsahuje systém Windows 10 automatickou aktualizaci operačního systému.Ve většině případů to pro uživatele nevytváří žádné nepříjemnosti, naopak zvyšuje bezpečnost a stabilitu systému.Existují však situace, kdy je třeba deaktivovat automatickou aktualizaci systému Windows 10. Například při použití mobilního internetu s platbou za provoz.Pokud narazíte na podobný problém, pokusíme se vám pomoci.V tomto článku se můžete naučit, jak zakázat aktualizaci systému Windows 10.

Důležité upozornění. Tento článek byl vytvořen na základě technického náhledu Windows 10 (předběžná technická verze ).V této verzi je třeba změnit nastavení aktualizace, musíte změnit zásady skupiny (krok číslo 1).Pravděpodobně v konečné verzi systému Windows 10 lze tento krok přeskočit a okamžitě přejít ke kroku č. 2.

Krok č. 1. Provedeme změny skupinových zásad.

Chcete-li provést změny skupinových zásad, musíte otevřít Editor místních zásad skupiny.Chcete-li to provést, stiskněte kombinaci kláves Windows-R av okně, které se otevře, zadejte příkaz "gpedit.msc".

Poté se před vámi otevře okno „Editor místních zásad skupiny“.Zde musíte přejít do části „Konfigurace softwaru - Šablony pro správu - Součásti systému Windows - Windows Update“.Zde musíte najít položku „Nastavení automatických aktualizací“ a otevřít ji.V anglické verzi systému Windows 10 se tato položka nazývá „Konfigurovat automatické aktualizace“ a nachází se v části „Konfigurace počítače - Šablony pro správu - Součásti systému Windows - Windows Update“.

Poté se otevře okno s názvem „Konfigurace automatických aktualizací“.Zde musíte nastavit značku „Povolit“ a v rozevíracím seznamu vybrat 5. položku.Poté okno zavřete kliknutím na tlačítko „OK“.

Poté restartujeme počítač, aby se provedené změny projevily.

Krok č. 2. Zakažte automatickou aktualizaci systému Windows 10.

Nyní můžeme deaktivovat aktualizaci systému Windows 10. To provedete otevřete Ovládací panely a přejděte do části „Systém a zabezpečení - Windows Update“ a klikněte na odkaz „Nastavení“.

Poté uvidíte okno s nastavením pro aktualizaci systému Windows.Zde můžete otevřít rozbalovací nabídku a vybrat jeden ze tří způsobů aktualizace systému Windows 10.

Ve výchozím nastavení se používá možnost „Automaticky nainstalovat aktualizace“.Pokud je vybrána tato metoda aktualizace, vše se stane automaticky bez zásahu uživatele.Systém sám stahuje a instaluje aktualizace.

Druhou možností je „Stáhnout aktualizace, ale rozhodnutí o instalaci je na mě.“V tomto případě systém automaticky stáhne aktualizace z Internetu, ale před instalací požádá uživatele o povolení.

Poslední možností je „Vyhledat aktualizace, ale rozhodnutí o stažení a instalaci je na mě.“V tomto případě systém informuje uživatele pouze o dostupných aktualizacích.Stahování a instalace probíhá pouze se svolením uživatele.

Zakázání služby odpovědné za aktualizaci systému Windows 10

Můžete také zakázat službu, která je zodpovědná za aktualizaci systému Windows 10. V tomto případě zcela deaktivujeteaktualizovat systém.Chcete-li to provést, stiskněte Windows-R a spusťte příkaz „services.msc“.

Dále najděte službu Windows Update a otevřete ji.

Poté se zobrazí okno „Vlastnosti Windows Update“.Zde musíte vybrat typ spouštění „Zakázáno“ a kliknout na tlačítko „Stop“.

Poté je třeba uložit nastavení kliknutím na tlačítko „OK“ a restartovat počítač.Po restartování počítače bude automatická aktualizace systému Windows 10 zcela zakázána.